vystava vtaci muzemPodujatia pri príležitosti mesiaca úcty k starším, interaktívna výstava o vtákoch a vernisáž diel Gustáva Švábika-Macvejdu v Oščadnici. Pozrite si naše tipy na podujatia cez tretí októbrový víkend.

Október je známy ako mesiac úcty k starším, vo viacerých obciach sa preto pre seniorov konajú hudobno-zábavné podujatia. Tento víkend budú v troch obciach - Olešnej, Oščadnici a Zborove nad Bystricou. Všetky budú v nedeľu 20. októbra 2019. V Olešnej v rámci programu vystúpia deti z materskej školy v Olešnej, FKs Vigľašanka a Barborka Janíková, v Zborove sa predstaví Jadranka, DSSk Nezábudka a FSk Zborovanka. V Oščadnici si budete môcť vypočuť Ľudové rozprávačky a vystúpi aj Franta Uher z Lanžhota.

V nedeľu môžete zavítať aj do Turzovky, kde v kinosále KD Rudolfa Jašíka vystúpi Kortina, DFS Bukovinka a Kubačákovci. Podujatie začína o 17:00 hod.

Pozývame vás i do Kysuckej galérie v Oščadnici na vernisáž výstavy "Stvorenie" s dielami Gustáva Švábika-Macvejdu. Vernisáž bude v piatok 18. októbra o 17:00 hod. Vystavované sú najnovšie diela, ktorých ťažiskom je cyklus kresieb s rovnomenným názvom Stvorenie. Výstava je sprístupnená do 8. decembra 2019.

Zaujímavú výstavu pripravilo aj Kysucké múzeum v Čadci. Interaktívna výstava "Kolmý riečny breh - najlepšie miesto pre život" približuje život troch druhov vtákov - rybárika riečneho, včelárika zlatého a brehule hnedej. Výstavu si môžete pozrieť do 15. novembra 2019.

V areáli Budatínskeho hradu sa bude konať tradičný Budatínsky rínok, na ktorom sa predstavia študenti stredných odborných škôl ŽSK, rôzni farmári a remeselníci. Zároveň sa bude otvárať nová expozícia „Pred hradbami, za hradbami“ a v poobedných hodinách sa na hlavnom pódiu odohrá rozprávka Pinokio, vystúpi kapela Strigôň a Roman Nadányi & The Band.

autor: redakcia
foto: Kysucké múzeum v Čadci

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: