makov01Od dnešného popoludnia 10.01.2020 od 12:00 hod. prebieha štrajk autodopravcov aj na hraničnom priechode v obci Makov.


O štrajku nás informoval aj starosta obce Martin Pavlík, ktorý bol osobne pozrieť priamo na mieste: "Situácia v obci, aj na hraničnom prechode je zatiaľ pokojná, blokácia zatiaľ nespôsobuje výraznejšie dopravné obmedzenia a komplikácie. Dopravu na mieste riadi polícia."

Informáciu o štrajku nám potvrdila aj polícia, ktorá celú situáciu monitoruje. Cesta je pre osobné autá prejazdná, momentálne je priechod blokovaný len pre kamióny. Polícia vykonáva vo všetkých úsekoch ciest opatrenia smerujúce k riadeniu premávky, zároveň žiada vodičov o rešpektovanie ich príkazov, dopravného značenia, toleranciu a zhovievavosť voči všetkým účastníkom cestnej premávky.

SVRČINOVEC: 

Na hraničnom priechode Svrčinovec je situácia pokojná, doprava nie je blokovaná. Starostka obce p. Mgr. Renáta Majchráková nás informovala, že podľa jej informácie dopravcovia predbežne plánujú so štrajkom aj na tomto priechode - pravdepodobne v pondelok 13.1.2020 od 6 do 16 hod. 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: