kamera vysokaObec vyšla obyvateľom v ústrety - pomocou online kamier môžu sledovať, aký je stav pred odberovým miestom.

Obec Vysoká nad Kysucou pre občanov pripravila možnosť, ako môžu sledovať dianie resp. dĺžku rady pod odberovým miestom.

"Obyvatelia obce si tak budú môcť na webovej stránke obce www.vysokanadkysucou.sk pozrieť ako to aktuálne vyzerá pred ich odberovým miestom a rozhodnúť sa, kedy bude pre nich najvýhodnejšie ísť sa dať otestovať," hovorí starosta Vysokej nad Kysucou Anton Varecha a vyjadruje poďakovanie za pomoc pri realizácii: "Za pomoc pri realizácii tohto technického riešenia obec ďakuje spoločnosti TES Media a Rastislavovi Zemanovi."

Predpokladá, že v obci bude o testovanie zvýšený záujem - online kamery preto prídu vhod každému, kto sa chce vyhnúť čakaniu.

Odberové miesta

"V obci Vysoká nad Kysucou bude možné test absolvovať v čase od 07:00 hod. do 12:00 hod., od 13:00 hod. do 17:00 hod. a od 17:30 hod. do 21:30 hod. na dvoch odberných miestach - nejde však o rozhodnutie obce, nakoľko sme požadovali toľko odberných miest, koľko máme i volebných obvodov," dodáva o testovaní Anton Varecha.

  • ÚSTREDIE – budova obecného úradu (volebný okrsok 1)
  • VYŠNÝ KELČOV – budova bývalej základnej školy (volebný okrsok 2 a 3)

V obci Vysoká nad Kysucou by do úvahy pripadalo pretestovať 1931 obyvateľov vo veku od 10 rokov do 65 rokov.

kamera vysoka v

Celoplošné testovanie bude na Slovensku prebiehať v sobotu 31. októbra 2020 a v nedeľu 1. novembra 2020 a následne aj od soboty 7. novembra do nedele 8. novembra 2020.

Prečítajte si aj:

autor: redakcia
foto: obec Vysoká nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: