nehoda knm rudinka2Sneženie komplikuje situáciu na cestách. Vodiči, dávajte si pozor!

Výdatne sneženie a silný vietor spôsobujú problémy na cestách na Kysuciach. Momentálne je nahlásených hneď niekoľko nehôd a problematických úsekov. V smere z Kysuckého Nového Mesta do Rudinky sa zrazilo auto s kamiónom.

nehoda knm rudinka1

nehoda knm rudinka2

V Rudine na hlavnom ťahu polícia úsek uzavrela, obchádzať môžete po ceste I/11. Z Brodna do KNM sa tvoria kolóny a premávka sa spomaľuje.

cesta brodno0foto: Róbert Gajdica

Primátor Marián Mihalda informuje: "Vážení občania, pred chvíľkou mi z koordinačného strediska integrovaného záchranného systému prišla správa, ktorá nás upozorňuje na silné sneženie. Naše mesto samozrejme urobí všetko preto aby boli cesty zjazdné a chodníky bezpečné, avšak prosím vás o trpezlivosť, nakoľko sa nedá všetko urobiť naraz. Prosím, dávajme si pozor. Prikladám text samotnej správy: Výstraha od SHMU Jav: Sneženie, 2. stupeň, trvanie javu od: 03.02.2023 10:00 hod. do 18:00 hod. dňa 04.02.2023. KS IZS Žilina."

Výstrahy pre okres Čadca: Sneženie (2. stupeň výstrahy) od 3.2.2023 10:00 do 4.2.2023 18:00. Snehové jazyky a záveje (1. stupeň) od 3.2.2023 12:00 do 5.2.2023 06:00.

Nehoda sa stala aj v Čadci na Palárikovej pri nemocnici v smere do centra, premávka sa spomaľuje.

nehoda pri nemocnici0foto: Ferik Kapusniak

Na situáciu upozorňuje vodičov aj polícia: "V súvislosti s počasím a zníženou viditeľnosťou vyzývame účastníkov cestnej premávky k zvýšenej opatrnosti na cestách. Vodiči majú sťažené podmienky na jazdu, pretože kombinácia snehu, dažďa, mrholenia, poľadovice, tmy a mokrej vozovky si vyžaduje maximálnu koncentráciu. Pamätajte, jazdu treba vždy prispôsobiť stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam i svojim schopnostiam a zručnostiam.

Počítať treba aj s tým, že vo vyjazdených koľajach môže stojaca voda najmä v zákrutách spôsobiť šmyk. Tomu sa dá predísť len prispôsobením rýchlosti. Dôležité je jazdiť vždy opatrne, dodržiavať medzi vozidlami bezpečnú vzdialenosť, brzdiť uvážene a včas."

autor: redakcia
foto: Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: