covid 19 mapa od22 3Od budúceho týždňa budú Kysuce v covid automate naďalej čierne, rovnako ako ďalších 6 okresov Žilinského kraja.

Celé Slovensko zostáva aj naďalej v štvrtom stupni varovania podľa celonárodných kritérií COVID AUTOMATU. Od minulého týždňa si polepšili viaceré okresy najmä z juhu Slovenska. Z čiernej do červenej prešlo 15 okresov.

V IV. najhoršom stupni je 20 okresov, vrátane okresu Čadca aj Kysucké Nové Mesto

V čiernej farbe bude okrem okresu Žilina aj Čadca, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Martin, Ružomberok a Turčianske Teplice. V treťom stupni, teda bordovej farby, budú zo Žilinského kraja Bytča a Liptovský Mikuláš.
Červená farba a 2. stupeň varovania regionálneho COVID automatu pripadne na Námestovo a Tvrdošín.

regionalna covid 22.2.2021

Naďalej preto platia všetky opatrenia tak, ako sú nastavené aj na tento týždeň, teda doba platnosti testu počas do práce najviac 7 dní. Bez negatívneho testu však nebudú možné vychádzky do prírody a individuálny šport.

Pandemická situácia sa mierne zlepšuje, zatvárať ekonomiku netreba

"Epidemiologická situácia sa za posledný týždeň na Slovensku stabilizovala, dokonca mierne zlepšila. Krajina tak nemusí pristupovať k zatváraniu ekonomiky. Ešte však nie je čas na uvoľňovanie opatrení. Pandemická komisia považuje za nevyhnutné predĺžiť núdzový stav. Na utorkovej tlačovej konferencii o tom informoval minister financií Eduard Heger, dočasne poverený riadením Ministerstva zdravotníctva SR.

Pozrite si aktuálnu mapu potvrdených prípadov na Slovensku. Mapa je aktualizovaná po 10hod. Výsledky sú za predchádzajúci deň testovania.

autor: redakcia
foto: pixabay.com

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: