kysucka nemocnica cadcaČadčianska nemocnica má aktuálne sedem zamestnancov, ktorým potvrdili ochorenie Covid-19.

"V nemocnici Čadca nám za posledné dni pribudlo sedem prípadov pozitívne testovaných zamestnancov. Časť zamestnancov, ktorí boli v karanténe sa opätovne vracia do práce budúci týždeň," potvrdila informáciu riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Silvia Pekarčíková.

Nemocnica sprísnila opatrenia a vydala aj zákaz návštev. Obmedzili sa aj operačné zákroky

Martin Šenfeld, riaditeľ nemocnice v Čadci potvrdil nákazu v tunajšej nemocnici a aj obmedzenia s tým súvisiace: "Momentálne poskytujeme len akútne operačné výkony a operačné výkony, ktoré neznesú odklad."

Silvia Pekarčíková ďalej informovala, že sa znižuje (obmedzuje) aj počet darcov krvi, aby sa zabránilo ďalšiemu možnému šíreniu medzi veľmi dôležitými ľuďmi, ktorí nám dodávajú najcennejšiu tekutinu.

Zakaz navstev nemocnica


Mobilné odberové miesto v prevádzke už aj v sobotu

V prípade potreby na otestovanie Covid-19 je stále k dispozícii aj mobilné odberové miesto (MOM), ktoré zabezpečí 190 odberov. "V súčasnosti sme pridali naviac jeden odberový deň a odbery sa vykonávajú aj v sobotu," upresnila Silvia Pekarčíková. 

mobilne odberove miesto

"Nemocnica pokračuje v zabezpečovaní protiepidemiologických opatrení s opakovaným preškolením zdravotníckeho personálnu ich nemocničným epidemiológom. Každý zamestnanec nemocnice bol upozornený a požiadaný o dodržiavanie pokynov protiepidemiologických opatrení. Zároveň boli požiadaní o sociálny dištanc, aby sa eliminovalo riziko šírenia nákazy medzi zdravotníckymi pracovníkmi.

Čo sa týka technicko-hospodárskych zamestnancov nemocnice, týmto bolo umožnené podľa ich druhu práce realizovať home office. Súčasne si touto formou chránime aj kritickú infraštruktúru dôležitých zamestnancov v nemocnici napr. radiodiagnostiku," dopĺňa informáciu Silvia Pekarčíková.

 

Autor: redakcia
Foto: Žilinský samosprávny kraj

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: