covid 19 cadcaPočet potvrdených prípadov v okrese Čadca naďalej rastie. Po včerajšom testovaní pribudlo 21 nových prípadov v okrese Čadca.

V utorok 6.októbra 2020 pribudlo 877 nových prípadov nakazených koronavírusom z toho v Žilinskom kraji evidujú 233 pacientov.

V okrese Čadca pribudlo 21 prípadov a v Kysuckom Novom Meste 1 prípad, celkovo bolo v okrese od začiatku potvrdených 198 prípadov.

V nemocniciach sa dvíhajú počty hospitalizovaných pacientov s potvrdeným COVID-19, ale bohužiaľ sú nakazení aj niektorí zamestnanci nemocnice a obmedzenie sa týka už aj MŠ Fraňa Kráľa.

V nemocnici v Čadci rušia operácie a plánované zákroky

Martin Šenfeld, riaditeľ nemocnice v Čadci potvrdil nákazu aj v tunajšej nemocnici. "Situácia v našej nemocnici sa komplikuje tým, že viacero našich zamestnancov muselo ísť do karantény, pretože niektorí kolegovia mali pozitívne testy na COVID--19. Kvôli tomu sme museli obmedziť operačné výkony, a momentálne poskytujeme len akútne operačné výkony a operačné výkony, ktoré neznesú odklad. Žiaľ podobné problémy majú aj iné nemocnice a neobišlo to ani nás," informuje Martin Šenfeld na sociálnej sieti."Mrzí ma tento stav, pretože niektorí z Vás potrebovali operačný zákrok, ktorý sme museli odložiť. Chcem Vás ubezpečiť, že ako náhle to situácia dovolí, budeme sa snažiť obnoviť operácie v plnom rozsahu. Ostatné oddelenia fungujú v štandardnom režime," dodal k danej situácii.

Taktiež informoval, že aj on podstúpil test na COVID-19, pretože pozitívne testovanými sú aj ľudia z jeho blízkeho okolia a momentálne čaká na jeho výsledok.

Oranžová fáza v Materskej škole Fraňa Kráľa

Ďalšiu nepríjemnú správu oznámil aj primátor mesta Čadca Milan Gura: "Dnes pribudol rekordný počet prípadov nákazy na SR, pozitívne výsledky stúpajú aj v okrese Čadca. Nákaza sa nevyhla ani nášmu školskému zariadeniu - máme prvú oranžovú fázu na MŠ Fraňa Kráľa."

Čo to v praxi znamená?
Zo školského procesu sú podľa epidemiologických nariadení vylúčené osoby, ktoré boli v úzkom kontakte s pozitívnym nepedagogickým zamestnancom. Škola pokračuje v bežnom režime s dodržiavaním prísnych hygienických opatrení.

autor: redakcia
foto: archív

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: