padnuty stromDnes si treba dať obzvlášť veľký pozor - pre Kysuce platí výstraha pre snehovými závejmi aj silným vetrom. Na cestách je vrstva čerstvého až kašovitého snehu.

Pre región Kysuce platia na dnešný deň výstrahy 1. stupňa pred snežením, snehovými jazykmi a závejmi a vetrom. Očakáva sa aj silný vietor na horách. Momentálne padá dážď so snehom, vo vyšších polohách je už väčšia vrstva snehu.

Spadnutý strom na aute

Silný vietor spôsobil padnutie stromu na zaparkovaný automobil na sídlisku v Čadci (Okružná). Pre dnešok preto platí, že treba byť maximálne opatrný.

padnuty strom v

Zhoršené podmienky na cestách

"Polícia upozorňuje vodičov, aby jazdili opatrne a zodpovedne, prispôsobili rýchlosť jazdy stavu a povahe cesty a svojich schopnostiam. Ako už polícia viackrát avizovala, v záujme bezpečnosti zvýšila dohľad najmä na miestach so zvýšeným pohybom osôb. Taktiež v miestach, kde je zvýšené riziko vzniku nehôd či kolízií," uvádza Polícia SR.

V hornatých oblastiach Žilinského kraja na vozovkách nachádza vrstva čerstvého až kašovitého, resp. utlačeného snehu 1 - 2 cm.

sneh cesty 1

sneh cesty 2

Prečítajte si aj:

autor: redakcia
foto: Dominika M., Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: