vlak knm nehoda1Nehoda sa stala dnes 8.3.2023 na chránenom železničnom priecestí, kde muža zachytil prichádzajúci vlak idúci do Čadce.

Dnes 8.3.2023 sa na železničnom priecestí v stanici Kysucké Nové Mesto stala tragická nehoda. Prichádzajúci vlak R 348 idúci zo Žiliny do Čadce zachytil osobu.

"Vykonaným šetrením bolo zistené, že vo vzdialenosti asi 50 metrov pred uvedeným vlakom, mala osoba vstúpiť na predmetné železničné priecestie a to v čase, keď boli spustené závory priecestného zabezpečovacieho zariadenia. Z uvedeného dôvodu rušňovodič vlaku aj napriek použitiu rýchlo činného brzdenia už zrážke s osobou nedokázal zabrániť, pričom došlo k jej zachyteniu pravou prednou časťou hnacieho koľajového vozidla.

82-ročný muž utrpel zranenia, ktorým žiaľ na mieste podľahol. U rušňovodiča vykonaná dychová skúška na alkohol s výsledkom negatívnym," uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline kpt. Mgr. Zuzana Šefčíková. Podľa našich informácií pri nehode zomrel lekár.

Polícia ďalej dodáva, že poverený príslušník oddelenia Železničnej polície Policajného Zboru Žilina začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

autor: redakcia
foto: Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: