vlak nehoda knmSéria nehôd pokračuje. Železnice SR informujú o ďalšej mimoriadnej udalosti. Tento krát je bohužiaľ spojená aj s úmrtím osoby.

"Od 08:45 hod. bola prerušená doprava cez stanicu Kysucké Nové Mesto. Dôvodom je, že rýchlik 348 ktorý smeroval zo Žiliny do Ostrava - Svinov zrazil a usmrtil osobu neoprávnene sa pohybujúcu v koľajisku" informujú železnice na svojich stránkach.

Po nehode na mieste zasahovali príslušníci z Hasičskej stanice v Kysuckom Novom Meste a Žiliny. Udalosť zapríčinila meškanie niektorých vlakov ktoré prechádzajú v danom úseku.

Aktualizované: Doprava cez stanicu Kysucké Nové Mesto bola obnovená doprava od 09:40 hod.

"Nehodová udalosť spôsobila meškanie 6 vlakov v trvaní 5 -124 minút. Doprava prerušená v železničnej stanici Kysucké Nové Mesto na nepárnej skupine koľají od 08:45 do 09:40 h. a na párnej skupine koľají od 08:45 do 10:30 hod," informovala nás o meškaní vlakov Mgr. Ria Feik Achbergerová, riaditeľka odboru komunikácie.

vlak knm nehoda2foto: Polícia SR

Aktualizované 14:25: Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline kpt. Mgr. Šefčíková Zuzana informuje: "Vykonaným šetrením bolo zistené, že vo vzdialenosti asi 50 metrov pred uvedeným vlakom, mala osoba vstúpiť na predmetné železničné priecestie a to v čase, keď boli spustené závory priecestného zabezpečovacieho zariadenia.

Z uvedeného dôvodu rušňovodič vlaku aj napriek použitiu rýchlo činného brzdenia už zrážke s osobou nedokázal zabrániť, pričom došlo k jej zachyteniu pravou prednou časťou hnacieho koľajového vozidla. 82-ročný muž utrpel zranenia, ktorým žiaľ na mieste podľahol. U rušňovodiča vykonaná dychová skúška na alkohol s výsledkom negatívnym. Poverený príslušník oddelenia Železničnej polície Policajného Zboru Žilina začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia."

Polícia tiež upozorňuje na častý zlozvyk chodcov a vyzýva, aby chodci neriskovali svoje zdravie s tým, že stihnú prebehnúť pred idúcim vlakom.

Za posledné obdobie (od 3.februára 2023) sa stalo v regióne niekoľko mimoriadnych udalosti, ktoré ovplyvnili železničnú dopravu a jej plynulosť. 

Autor: redakcia
Foto: ilustračná

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: