poziar lieskovecAktualizácia 8:20 hod: Zhorený príves stále blokuje jeden jazdný pruh v smere od Čadce do KNM v obci Kysucký Lieskovec.

Dnes 7.8.2020 v nočných hodinách došlo k požiaru návesu na ceste 1/11 v Kysuckom Lieskovci.
Podľa prvých informácií by mohlo ísť o požiar rozšírený od poškodenej pneumatiky. Podľa fotografií kamión prevážal radiátory.

naves poziar
Zhorený príves stále blokuje jeden jazdný pruh v smere od Čadce do KNM v obci Kysucký Lieskovec. Počítajte preto so zdržaním. Na mieste riadi dopravu polícia.

Hasiči lokalizovali požiar do 45 minút

"Dnes 7. augusta 2020 o 1:45 v noci bol ohlásený na Krajské operačné stredisko Integrovaného záchranného systému v Žiline požiar návesu na ceste I/11 v katastri obce Kysucký Lieskovec, okres Kysucké Nové Mesto. Zasahovali hasiči z Hasičskej stanice v Kysuckom Novom Meste a z Hasičskej stanice v Čadci." informuje mjr. Ing. Michal Kypus z Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline.

Počas zásahu bola premávka na ceste I/11 prerušená. Po likvidácii požiaru bola premávka riadená Políciou v jednom jazdnom pruhu.

"Išlo o požiar odstaveného návesu v jazdnom pruhu, ktorý tvoril prekážku na ceste. Požiar sa šíril od náprav. Hasiči požiar do 45 minút lokalizovali. Po otvorení zadných dverí pomocou termokamery náves skontrolovali a dohasili kryté ohniská požiaru. Kvôli veľkému zadymeniu hasiči zasahovali pomocou autonómnych dýchacích prístrojov. Pri požiari nedošlo k zraneniu osôb. Na miesto bol prizvaný zisťovateľ príčin požiaru a pracovníci diaľničnej patroly na označenie prekážky na ceste. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania" dodáva Michal Kypus.

Autor: redakcia
Foto: redakcia, facebook (užívateľ Marián), HaZZ v Žilina

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: