masoPodľa najnovších informácií sa hovädzie mäso z rizikových prevádzkární v Poľsku dostalo aj na Kysuce a do okolia Žiliny.

V súvislosti s medializáciou spôsobu príjmu zvierat na bitúnok, zabíjania hovädzieho dobytka v Poľsku nariadila Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky cielenú kontrolu zameranú na hovädzie mäso.

Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky dostala oznámenie cez Systém rýchleho varovania od poľských kontrolných orgánov. V oznámení je uvedené, že bitúnok zodpovedný za nedodržanie predpisov ohľadne veterinárnych kontrol Jasienica Mazowiecka, bol uzavretý a že hovädzie mäso bolo dodané do troch prevádzok v Slovenskej republike.

Na základe toho vykonali príslušné orgány úradné kontroly u troch odberateľov v okrese Košice-okolie a Bardejov. O ďalšej distribúcii do zariadení spoločného stravovania z týchto prevádzok bol informovaný Úrad verejného zdravotníctva.

Následne prostredníctvom systému rýchleho varovania dňa 31.1.2019 úrad dostal informáciu o ďalších dodávkach hovädzieho mäsa na územie SR.

Podľa najnovších informácií sa hovädzie mäso z rizikových prevádzkární v Poľsku dostalo aj do Žiliny a na Kysuce a od utorka (29.1.) prebiehajú rozsiahle kontroly. Podľa tejto správy sa tam nachádza aj prevádzka na Kysuciach.
Ide konkrétne o predajňu: Eva Odreašova Kysucké Nové Mesto ul. Hviezdoslavova 60 a tiež Bistiak Vladimír, Varín ul. Martinčeka 62. Zoznam prevádzok je uverejnený na webe www.svps.sk
Podľa informácii z veterinárnej správy sa takmer 300 kilogramov mäsa z chorého hovädzieho dobytka z Poľska dostalo aj do reštaurácií a škôl na Slovensku. Preto budú vykonávané ďalšie kontroly príslušnými regionálnymi veterinárnymi a potravinovými správami.
Na Kysuciach prebehli kontroly v školských stravovacích zariadeniach, kde sa výskyt inkriminovaného mäsa nepotvrdil. Pracovníci z úradu verejného zdravotníctva však naďalej vykonávajú kontroly v ďalších stravovacích zariadeniach.

Prečítajte si aj: Slovenské kvalitné mäso sa pre nezáujem Slovákov vyváža na poľské bitúnky

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u:

Môže vás zaujať