poklopy cesta4Zle usadené kanalizačné poklopy v hornokysuckých obciach už roky znepríjemňujú vodičom jazdu. SEVAK konečne začal problémy riešiť.

 

Cesty na Horných Kysuciach sú vo všeobecnosti v zlom stave. Nemalú vinu na súčasnom stave má aj výstavba kanalizácie, ktorá prebehla zhruba pred desiatimi rokmi. Časti ciest, ktoré má v správe Žilinský samosprávy kraj sa postupne opravujú. Avšak ďalšie cesty aj následkom upadnutých poklopov sú niekde naozaj zúfalé a vodičom už roky znepríjemňujú jazdu.

Už niekoľko týždňov sú kanalizačné poklopy označené, čo predznamenáva budúce práce. Spýtali sme sa pani starostky obce Korňa Ing. Marianny Bebčákovej, či a akým spôsobom sa kanalizačné poklopy budú opravovať.

Podľa slov pani starostky: „Konečne sa podarilo vyreklamovať upadnuté vodovodné a kanalizačné poklopy u spoločnosti SEVAK. Obec Korňa dostala prísľub, že o týždeň sa pristúpi k oprave poklopov v našej obci. Poverený pracovník zo spoločnosti SEVAK spolu so zamestnancom našej obce fyzicky prešli všetky poklopy v obci a vyznačili tie, ktoré si vyžadujú urgentnú opravu. Už podľa fotografii je zrejmé, že sťažnosti od vodičov sú oprávnené.“

Tento problém majú aj okolité obce na Horných Kysuciach, aj im uznali reklamáciu a v niektorých obciach sa už pracuje na odstránení reklamácie.

Redakcia
Foto: Obec Korňa

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: