Ak sa budete chcieť otestovať mimo pracovných dní, budete musieť cestovať ďalej. V prevádzke totiž nebudú mnohé Mobilné odberové miesta na PCR alebo antigénové testovanie v regióne.

V tejto súvislosti všetky nemocnice v Žilinskom kraji v pôsobnosti kraja, ministerstva zdravotníctva a ministerstva obrany zároveň upozorňujú verejnosť, že z dôvodu veľkého fyzického a psychického vyťaženia zdravotníckeho personálu nebudú v prevádzke Mobilné odberové miesta na PCR alebo antigénové testovanie počas nadchádzajúcich sviatkov (počas dní pracovného pokoja).

"Tieto odberové miesta budú slúžiť len pre testovanie pacientov a zdravotníckych pracovníkov. Možnosťami antigénového testovania disponujú aj poskytovatelia ambulantnej zdravotnej starostlivosti v Žilinskom kraji, prioritne pre pacientov s podozrením na SARS Cov-2." informuje Žilinský samosprávny kraj vo svojej správe.

MOM zriadené ŽSK pre antigénové testovanie na základe zmluvy s MZSR nemôžu prevádzkovať odberové miesta počas iných ako pracovných dní.

POZRITE SI:

Autor: redakcia
foto: J. Cabadaj,

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: