rakova2Samosprávny kraj pokračuje v rekonštrukcii ciest a mostov. Na mnohých miestach, cestách na Kysuciach panuje čulý stavebný ruch.

Pri prechode Kysucami si vodiči určite všimli viaceré úseky ciest a tiež mosty, ktoré sa opravujú. Žilinský samosprávny kraj mal naplánované v roku 2020 opravy ciest II. a III. triedy, ich súčastí a tiež rekonštrukciu mnohých mostov. Mnohí viete, že niektoré už boli v zlom technickom stave a že takáto výrazná oprava či už ciest alebo mostov bola naozaj potrebná.

Od Čadce smerom na Makov sa pracuje na viacerých úsekoch

Počasie investorovi zatiaľ nevídane praje a tak aj v týchto dňoch panuje čulý stavebný ruch na viacerých miestach v kraji. Opravuje sa napríklad most v Staškove v celkovej dĺžke zhruba štyri metre. Premávka je na mieste dočasne obmedzená do jedného jazdného pruhu.

Aktuálne cestári opravujú most aj v Rakovej. Stavebný stav mostného objektu (MO 487-064) ponad potok Raková bol rokmi nevyhovujúci a vyžadoval rekonštrukčný zásah v dĺžke 21 metrov. Premávka je na mieste dočasne obmedzená do jedného jazdného pruhu.


Veľká rekonštrukcia mosta prebieha aj v obci Makov. Rekonštrukcia mostného objektu MO 2021-001 v obci Makov pokračuje podľa plánu. Cestári zároveň opravujú aj komunikáciu nachádzajúcu sa pred a za mostom. Vďaka stavebným prácam sa predĺži prevádzkyschopnosť mosta, zároveň sa zvýši bezpečnosť cestnej premávky. Rekonštrukcia prebieha za úplnej uzávierky. Obnova mosta by mala byť ukončená v decembri 2020.

Bezpečnejší je aj most vo Vysokej nad Kysucou

Most cez Janetkovský potok vo Vysokej nad Kysucou bol v nevyhovujúcom stave a vyžadoval si rozsiahlu rekonštrukciu. Tento most spolu s ďalšími siedmymi mostami sa opravuje z prostriedkov Európskej únie v rámci programu Interreg PL-SK.

"Verím, že nám dočasné obmedzenia v doprave odpustíte a už čoskoro budete môcť jazdiť po opravených a plne funkčných cestách a bezpečných mostoch," dodáva predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Pracuje sa aj na druhom konci Kysúc v Bystrickej doline

V týchto dňoch ukončili rekonštrukciu viac ako štvorkilometrového úseku cesty medzi Klubinou a Starou Bystricou. Stavebný stav komunikácie bol rokmi nevyhovujúci a po realizácii kanalizácie si vyžadoval rekonštrukčný zásah v dĺžke 4086 metrov. Rekonštrukciou sa zvýši bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

Na dokončenie rekonštrukcie čaká aj úsek cesty v obci Zborov nad Bystricou, kde je časť cesty už dokončená a motoristi tak nebudú musieť pendlovať z jednej strany na druhú, aby sa vyhli jamám po výkopoch kanalizácie.

Ak vás zaujíma, na ktorých úsekoch sa momentálne pracuje, môžete si pozrieť podrobnejší prehľad v interaktívnej mape. Sú tu zaznamenané realizácie, ktoré sú už ukončené, pripravované alebo práve prebiehajú. Zároveň sú tu aj tie z predchádzajúceho roka.
Interaktívna mapa >>

autor: redakcia
foto: ŽSK

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: