Pred rokom sme vás informovali o zlom stave mosta na hlavnom ťahu Krásno - Čadca. Rekonštrukcia mala začať na jar 2020, no pre koronavírus ju presúvajú.

Cez most v Krásne nad Kysucou prechádzajú denne tisíce vozidiel, je to hlavný ťah zo Žiliny na Čadcu.
Už pred rokom sme písali že most je v stavebno-technickom stave č. 5.- zlý. (na stupnici od I. - VII.). Poruchy na moste, vraj nemajú vplyv na bezpečnosť cestnej premávky, no ak tento úsek poznáte, viete, že aj povrch vozovky je v zlom stave.

Verejná súťaž na výber zhotoviteľa opravy tohto mosta, prebehla ešte minulý rok a oprava mosta bola naplánovaná na jar 2020, momentálne sa však nekoná.

"Začiatok opravy mosta v Krásne nad Kysucou bol pozastavený na základe rozhodnutia operačnej skupiny Národnej diaľničnej spoločnosti, aby sme zamedzili šírenie koronavírusu. Oprava mosta je však pripravená, k jej začatiu bolo už vydané zo strany Okresného úradu Žilina povolenie k čiastočnej uzávierke. Opravu plánujeme realizovať po zmene preventívnych opatrení." informuje Eva Žgravčáková, vedúca odd. masmediálnej komunikácie NDS

Oprava mosta mala byť rozdelená do 2 etáp. V I. etape bude vedená doprava v jednom jazdnom pruhu obojsmerne za použitia svetelnej signalizácie. V II. etape bude vedená doprava obojsmerne v dvoch zúžených jazdných pruhoch.

  Autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: