klinika medmedical oscadnicaMožnosť bezplatného otestovania sa antigénovým testom na ochorenie COVID-19 má aj obec Oščadnica v budove Medmedical Klinik. Otestovať sa môžete už od pondelka 14.12.2020

Obdržali sme informáciu o rozširovaní kapacít testovania na COVID-19 na Kysuciach. Jedným z miest má byť aj Medmedical Klinik. Túto informáciu nám potvrdil doktor Oleksandr Olashyn priamo na klinike.

klinika medmedical OlashynPán doktor, podľa dostupných informácií budete vo vašom zariadení testovať na COVID?

Áno, v našom zdravotníckom zariadení môžu občania využiť možnosť bezplatného otestovania sa antigénovým testom na ochorenie COVID-19.

Odkedy sa môžu občania prísť dať otestovať?

Na testovanie môžu prísť už v pondelok 14.12.2020 do priestorov Medmedical Klinik

V akom čase bude vo Vašom zariadení prebiehať testovanie?

Odbery sa budú vykonávať v pracovné dni od pondelka do piatku v čase od 10.00 do 18.00 hod.

Čo si treba vziať na testovanie?

Je potrebné si so sebou zobrať občiansky preukaz, dieťa kartičku poistenca.

Kde môžu občania získať ďalšie informácie na svoje otázky?

Občania sa môžu informovať na recepcii Medmedical Klinik na telefónnych číslach: 041/ 5092 112, 0949 000 113 alebo na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

klinika medmedical recepcia

Starosta obce Marián Plevko uvítal testovacie centrum v Oščadnici

Pán starosta, nedávno sa u Vás v obci otvorilo nové zdravotnícke zariadenie s možnosťou poskytovania zdravotníckej starostlivosti. Čo hovoríte na iniciatívu tejto kliniky zriadiť odberné miesto na COVID-19 v obci Oščadnica?

Som rád že, sme vzájomnou spoluprácou dokázali zabezpečiť občanom vhodné podmienky na možnosť bezplatného testovania sa v našej obci.

V čom vidíte ako starosta výhody odberného miesta vo vašej obci?

Predovšetkým to vidím ako veľký benefit pre obyvateľov a návštevníkov našej obce, ale zároveň ako nevyhnutnú a neoddeliteľnú súčasť bežného spôsobu života a to nie len v oblasti zdravotníctva, takmer vo všetkých oblastiach ale aj v oblasti cestovného ruchu.

Testovacie miesto víta aj stredisko Snowparadise Veľká Rača

raca

Ako vníma lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača otvorenie odberového miesta v Medmedical Klinik?

Na našu otázku nám odpovedala Mgr. Alžbeta Giláni zo strediska Snowparadise Veľká Rača Oščadnica: "Podľa nariadenia Ústredného krízového štábu SR sa budú musieť všetci lyžiari od 14. decembra pred lyžovačkou preukázať v lyžiarskom stredisku negatívnym testom na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín. Najmä z toho dôvodu je odberové miesto v Medmedical Klinik pre stredisko obrovským prínosom, nakoľko naši návštevníci budú mať možnosť otestovať sa tesne pred lyžovačkou. Ďalšou výhodou je, že sa odberové miesto nachádza priamo po ceste do strediska, konkrétne je vzdialené od nás necelých 5 km."

Medmedical Klinik na Kysuciach je prínosom nie len v poskytovaní lekárskej starostlivosti ale je prínosom aj v boji proti Covid-19 či pri samotnom testovaní.

Autor: redakcia
Foto: Medmedical Klinik

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: