zeleznicne priecestie 2Už niekoľko mesiacov od nehody na železničnom priecestí v Podvysokej je svetelná signalizácia z dôvodu nehody nefunkčná. Spýtali sme sa teda železníc, aké sa pripravuje riešenie.

Asi si pamätáte, ešte 10.1.2019 sa stala v Podvysokej vážna nehoda, ku ktorej došlo na železničnom priecestí. Následkom zrážky došlo k vykoľajeniu vlaku - vo vlaku bolo okolo 70 cestujúcich, 7 z nich utrpelo zranenia. Odvtedy je svetelná signalizácia mimo prevádzky a na priecestie upozorňuje dopravné značenie s informáciou, že svetelná signalizácia je vypnutá. Keďže táto cesta je frekventovaná a často sa stáva, že vodiči toto značenie prehliadnu, zisťovali sme aká je budúcnosť priecestia na Podvysokej. Podľa našich informácii bol systém signalizácie už zastaralý a rekonštrukcia už nebola možná. Musel sa teda pripraviť nový projekt.

Dobrou správou je, že nové priecestie bude okrem svetelnej signalizácie doplnené aj o závory.

 

zeleznicne priecestie 3

Dávid Bozsaky, pracovník ŽSR Odboru komunikácie a marketingu sa vyjadril:

„ŽSR v skrátenom čase doteraz zabezpečili (v rámci novej investičnej akcie na výstavbu nového priecestného zabezpečovacieho zariadenia (PZZ) s celými závorami) inžiniersku činnosť a vypracovanie PD. Na stavbu bolo 24.5.2019 vydané stavebné povolenie. Predpoklad uvedenia nového PZZ do prevádzky je august 2019.

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: