Horelica tunel znnacenieTunel Horelica by mal byť sprejazdnený 25.8.2019 od 22.hod. Dovtedy musia byť vodiči trpezlivý.

 

Počas posledných 14 dní máme uzatvorený tunel Horelica a celá premávka je presmerovaná sa cestu I/11 cez mestskú časť Čadca - Horelica. Doprava sa dá ako tak zvládnuť, no pribudli kolóny nielen do Čadce, ale v tomto čase aj z Čadce.
Táto situácia bude trvať ešte pár dní a potom si motoristu na chvíľku vydýchnu. Tunel Horelica by mal byť sprejazdnený 25.8.2019 od 22.hodiny.

Podľa posledných informácii od hovorkyne NDS Michaely Michalovej počas prebiehajúcej mimoriadnej uzávery tunela Horelica NDS už stihla ukončiť práce na sanácii trhlín a zvýšení krytu výstuže sekundárneho ostenia, obnovené sú nátery na sekundárnom ostení a zaizolované goliere oboch portálov. Obnovili sme povrch vozovky cesty I/11A v úseku km 418,285-419,400 a 415,880-417,470, pričom aktuálne sa ešte vykonávajú dokončovacie prace - zálievky, vodorovné dopravné značenie. Osadené (vymenené) sú všetky nové premenné dopravné značky LED technológie a nová CSS LED technológie (blikače na lamelových premenných dopravných značkách a semafory na CNR3 a CNR4 a pred vjazdom do tunela).

Horelica tunel znacenie2Nové merače rýchlosti pred portálmi Čadca a Žilina

Rovnako už osadená je aj nová CSS (semafor) na križovatke Oščadnica, nové informatívne merače rýchlosti pred portálmi Čadca a Žilina, ktoré upozorňujú vodičov pri prekročení najvyššej povolenej rýchlosti a nové stožiare a informačné tabule - jedna medzi križovatkou Čadca-Tesco a odbočkou na malý obchvat Čadce a druhá pred križovatkou Oščadnica (poskytujú informácie pre účastníkov cestnej premávky o situácii na úseku - o uzávere tunela, zdržaní kvôli kolónam, počasí a i.). O stave cesty pred tunelom a prípadnom čase zdržania si môžete pozrieť aj priamo cez kamerový záznam na dopravnom servise Kysuce. Pripojené a oživené sú všetky nové zariadenia, zrealizovaný polročný servis technologických zariadení.

Horelica4 tunel cesta Horelica3 tunel cesta

 

"V súčasnosti sa vykonávajú revízie nových inštalovaných zariadení a prebieha individuálne testovanie a odskúšavanie nových inštalovaných zariadení. Realizovať sa ešte bude nestavebná údržba stavebnej časti tunela (čistenie vozovky, chodníkov, štrbinového žľabu, odvodnenia a kanalizácie tunela, priečneho aj pozdĺžneho odvodnenia vozovky a drenáží) a koncom týždňa budú prebiehať komplexné funkčné skúšky jednotlivých zariadení", dodala hovorkyňa NDS Michaela Michalová

mojeKysuce.sk/doprava >>

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: