Búracie práce na moste v Krásne nad KysucouNa ceste I/11 v časti Krásno nad Kysucou si v poslednom období počkáte na prejazd ponad križovatku. Dôvodom je čiastočná uzávierka z dôvodu opravy mosta, ktorá by mala trvať do októbra.

Oprava mosta bola potrebná kvôli jeho zlému technickému stavu. Denne cez tento most prechádzajú tisíce vozidiel.

„Most ev. č. 11-216 v Krásne nad Kysucou bol postavený v roku 1983. Jeho rekonštrukcia bola potrebná z dôvodu nefunkčnej hydroizolácie, rozsiahlych blokových výtlkov na vozovke, nefunkčných mostných záverov a odvodňovačov, poškodenia pohľadových častí betónu a betónových ríms, či obnaženej a korodujúcej betonárskej výstuže," informuje Eva Žgravčáková, vedúca odd. masmediálnej komunikácie v NDS

Ako prebiehajú práce:

"Práce na mostnom objekte realizujeme v dvoch etapách. Aktuálne prebieha prvá etapa, v rámci ktorej opravíme väčšiu časť mosta. Doteraz sa pracovalo na vyfrézovaní vozovky, vybúraní spádového betónu, odvodňovačoch, mostných záveroch a otryskaní vonkajšej rímsy. Zhotovený bol nový vyrovnávací betón, osadené odvodňovače a mostné závery. Napriek tomu, že počas opravy sme zistili, že betón rímsy bol poškodený vo väčšom rozsahu ako bolo pôvodne predpokladané, navýšené práce by nemali znamenať posunutie termínu dokončenia prác, ktorý je naplánovaný 18. októbra 2020,“ doplnila informáciu o rekonštrukcii mosta Eva Žgravčáková

 

  • V prvej etape, ktorá práve prebieha od júna do augusta je uzavretý smer Čadca, prejazd je v jednom jazdnom pruhu a doprava je striedavo riadená svetelnou signalizáciou.
  • V druhej etape, ktorá potrvá 9 týždňov (august – október), bude uzavretý pravý jazdný pruh v smere do Žiliny. Doprava bude vedená obojsmerne po opravenej časti mosta v dvoch zúžených jazdných pruhoch.

Súvisiace články:
Na moste v Krásne začínajú opravy, cesta bude čiastočne uzavretá
Most v Krásne je v zlom stave, plánujú sa opravy

autor: redakcia
foto: redakcia a NDS

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: