vystavba d3Prinášame odpovede ministra dopravy Árpada Érseka ohľadom prípravných prác výstavby diaľnice D3 na Kysuciach

Dopravnej situácii na Kysuciach a špeciálne výstavby diaľnice D3 sa venujeme dlhodobo, keďže je to jeden z najväčších problémov nášho regiónu. Preto so záujmom sledujeme dianie v tejto oblasti.

Začiatkom februára pán poslanec Národnej rady Slovenskej republiky PhDr. JUDr. Ján Podmanický v rámci Hodiny otázok položil otázku ministrovi dopravy Árpadovi Érsekovi ohľadom prípravných prác úsekov diaľnice D3 na Kysuciach.

V týchto dňoch prišla písomná odpoveď, ktorú pán poslanec zverejnil na sociálnej sieti. Z odpovedí ministra zaujmú najmä tieto body:

 

  • Úsek Žilina Brodno - Kysucké Nové Mesto - končí súťaž na dodanie projektovej dokumentácie na územné a stavebné rozhodnutie, pozemky sú takmer všetky vykúpené.
  • Privádzač Kysucké Nové Mesto - v týchto dňoch by mala byť dodaná dokumentácia na realizáciu stavby a stavebné povolenie, pozemky sú takmer všetky vykúpené.
  • Úsek Kysucké Nové Mesto - Oščadnica - končí obstarávanie na dodanie projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie a realizáciu stavby, je tam námietka na Úrade pre verejné obstarávanie, pozemky vykúpené skoro na 50 percent.
  • Úsek Oščadnica - Čadca, vrátane druhej tunelovej rúry - v auguste by mala byť hotová projektová dokumentácia pre stavebné povolenie, pozemky vykúpené na 15 percent.
  • V roku 2019 sú vyčlenené financie na prípravu dokumentácie a výkup pozemkov vo výške cca 1,8 milióna eur.


Celú písomnú odpoveď si môžete pozrieť vo fotogalérii:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: