kysucka nemocnica cadcaMesto Čadca zvýšilo nemocnici daň z nehnuteľnosti o 30 830 EUR!

V uplynulých dňoch dostala Kysucká nemocnica nepríjemnú správu - mesto Čadca sa rozhodlo zvýšiť im daň z nehnuteľnosti o 30 830 EUR.

O informácii hovorí riaditeľ nemocnice Martin Šenfeld na svojej sociálnej sieti: "Veľmi ma však mrzí jedna vec – v uplynulých dňoch sme dostali informáciu o vyrúbení dane z nehnuteľnosti, ktorá ma posadila do kolien. Mesto Čadca zvýšilo nemocnici daň z nehnuteľnosti o 30 830 EUR!!! Vlani bola daň pre nemocnicu vo výške 4 464 EUR, tento rok je to už 35 294 EUR."

Kysucká nemocnica sa podobne ako aj iné musela popasovať s náročným obdobím, ktoré súviselo s mimoriadnou situáciou. Riaditeľ nemocnice Martin Šenfeld preto neskrýva rozhorčenie nad týmto rozhodnutím: "Milí priatelia, pred nedávnom som ďakoval všetkým, čo akýmkoľvek spôsobom pomohli a pomáhajú nemocnici prekonať náročnú situáciu so zvýšenými výdavkami na pandémiu. Naozaj som sa stretol s veľkou prajnosťou, čo ma posúva aj vnútorne ďalej. No, žiaľ musím konštatovať, že naše „materské mesto,“ nám príliš v tomto období nepomohlo, čo by až tak nevadilo, nie je to predsa ich povinnosť však pomoc prichádzala zo širšieho okolia."

Primátor mesta Čadca Milan Gura na tieto slová reaguje takto:


Rekonštrukcie a ďalšie plány

V nemocnici v uplynulých mesiacoch prebiehali rekonštrukcie napr. na oddelení anesteziológie a intenzívnej medicíny, modernizovali sa aj hygienické zariadenia v pravom krídle interného pavilónu bloku C aj oddelenie JIS. V pláne sú aj ďalšie novinky - otvorenie novej neurologickej ambulancie, otvorenie pracoviska hyberbarickej medicíny či kúpa nového digitálneho röntgenu. Zámerom je zrealizovať všetky tieto plány v priebehu roka 2020.

autor: redakcia
foto: Kysucká nemocnica v Čadci, Žilinský samosprávny kraj

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: