kysucka nemocnica rekonstrukciaHygienické priestory v pravom krídle interného pavilónu bloku C sú na všetkých siedmich podlažiach zrekonštruované.

Rekonštrukcia hygienických zariadení v Kysuckej nemocnici v Čadci je ukončená. Rekonštrukciou prešli hygienické priestory pravého krídla interného pavilónu bloku C na všetkých siedmich podlažiach. V priestoroch sa zmenilo dispozičné riešenie podľa potrieb personálu a hygienických noriem. Navyše sú aj nové omietky, obklady, dlažba, vymenené sú aj dvere a sanita. Zavedené sú takisto aj nové technické rozvody ako kanalizáciu, vodovod a vzduchotechniku a nová elektroinštalácia vrátane svietidiel, vypínačov, či zásuviek.

Hygienické priestory sú vybudované pre imobilných pacientov, prispôsobili sa svojim zariadením a vybavením sprchy aj samostatných toaliet. O moderných hygienických priestoroch hovorí županka Erika Jurinová: ,,Pôvodne priestory boli už dlhé roky bez výraznejšieho zásahu a už vyžadovali obnovu. Verím, že nové a moderné hygienické priestory zvýšia pohodlie a hlavne kvalitu pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti nielen pacientom, ale aj personálu. Nové priestory sú zároveň aj bezbariérové."

kysucka nemocnica rekonstrukcia v

Žilinská župa zvažuje aj nad rekonštrukciu hygienických zariadení v ľavom krídle pavilónu C. Časť z nich bola zrekonštruovaná v rámci prestavby obytnej časti JIS na internom oddelení. Náklady na túto rekonštrukciu boli vo výške 42-tisíc eur. Stavebné práce, ktoré sa týkali rekonštrukcie pravého bloku financoval za takmer 500-tisíc eur taktiež Žilinský samosprávny kraj.

Na investície do svojich zdravotníckych zariadení vložila župa minulý rok takmer 5,5 milióna eur. K najvýznamnejším patrila investícia do Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny v Kysuckej nemocnici v Čadci za takmer 650-tisíc eur, prvá etapa rekonštrukcie Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia v Hornooravskej nemocnici s poliklinikou za takmer 370-tisíc eur, modernizácia prístrojového vybavenia a prístrojovej zdravotníckej techniky v Liptovskej nemocnici s poliklinikou za takmer 400-tisíc eur, investícia do zdravotníckeho vybavenia (pojazdný RTG, EKG prístroj, ultrazvuk, sanitné vozidlo....) do Dolnooravskej nemocnice s poliklinikou za takmer 300-tisíc eur a nové parkovacie miesta pre Oravskou poliklinikou za 100-tisíc eur alebo nový RTG prístroj za ďalších 100-tisíc eur.

Koncom budúceho týždňa budú v Kysuckej nemocnici slávnostne otvorené aj dve zmodernizované JIS na internom a traumatologickom oddelení.

autor: redakcia
foto: Žilinský samosprávny kraj

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: