cadca odtokyV auguste prebiehali  v meste práce zamerané na opravu zámkovej dlažby a čistenie kanalizačných zberačov a spusti.

Nefungujúce kanalizačné zberače a poškodená zámková dlažba spôsobovali v meste nemalé problémy. V daždivých dňoch bolo Matičné námestie z veľkej časti zaplavené a tým bolo takmer nemožné cez neho prejsť. Zle odtekajúca voda navyše na viacerých miestach poškodila dlažbu a v dôsledku toho sa ešte viac zhoršil odtok vody.

cadca odtoky 002

cadca odtoky 009

Prebiehali práce zamerané na opravy

Mesto Čadca na svojej sociálnej sieti uviedlo, že v gescii Mestského podniku služieb realizovalo v centrálnej zóne mesta práce zamerané na opravy zámkovej dlažby a čistenie kanalizačných zberačov a spusti. Práce sú teraz ukončené - výsledkom by malo byť normálne fungovanie kanalizačných zberačov a neposlednom rade aj krajší vzhľad mesta.

cadca namestieNámestie v Čadci ráno 7.8.2023 po víkende so silným dažďom, foto: redakcia

namestie cadca1

namestie cadca2

 

Na námestie dokonca vytiahli kajak

Námestie bývalo po dni so silným dažďom zaplavené a preto sa mu neušlo množstvo posmeškov v zmysle, že vznikla plocha na člnkovanie. Pred niekoľkými rokmi dokonca vytiahol jeden vtipkár kajak a člnkoval sa na námestí, aby takýmto spôsobom upozornil na dlhotrvajúci problém. Viac o tejto udalosti v článku AKCIA ČLN má svoje dôvody - chce poukázať na problémy mesta. Rozhovor s autorom.

autor: redakcia
foto: mesto Čadca, redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: