vrtulnik makovDňa 13.10.2019 dopoludnia sa na ceste prvej triedy v katastri obce Makov stala dopravná nehoda, pri ktorej zasahovali okrem ostatných záchranných zložiek aj leteckí záchranári zo Žiliny.

 

Ako upresnili letecký záchranári: "Auto sa po šmyku ostalo prevrátilo na strechu mimo vozovky. Posádka vrtulníka si na mieste prevzala do svojej starostlivosti 27-ročnú ženu, ktorá sa sťažovala na bolesť brucha. Po neodkladnom zdravotnom ošetrení bola preložená na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave s podozrením na vnútorné poranenie brucha bola letecky transportovaná do Kysuckej nemocnice v Čadci.

Podľa slov hovorcu Radoslava Moravčíka: "Na základe doteraz vykonaného šetrenia bolo zistené, že 29 ročný vodič viedol motorové vozidlo Ford v smere jazdy od Českej republiky na Makov. V ľavotočivej zákrute z doposiaľ presne nezistených príčin zišiel mimo vozovku vpravo, kde narazil do odvodňovacieho žľabu a s vozidlom sa prevrátil na strechu. Alkohol u vodiča vykonanou dychovou skúškou zistený nebol. Pri dopravnej nehode utrpeli dvaja spolujazdci predbežne ľahké zranenia. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho objasňovania."

 

Zdroj a foto: Letecká záchranná služba

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: