dar nemocniciVýznamný zamestnávateľ na Kysuciach spoločnosť Schaeffler sa pomáha aj v čase koronakrízy.

Zdravotnícke zariadenia a ich personál aktuálne počas koronakrízy poskytujú nepretržitú starostlivosť všetkým Kysučanom. Na riešenie nesmierne náročných výziev tiež naliehavo potrebujú ďalšie zdravotnícke vybavenie. V rámci iniciatívy „Schaeffler pomáha“ sa spoločnosť Schaeffler Kysuce rozhodla podporiť okamžitým finančným darom v hodnote 15 tisíc eur Kysuckú nemocnicu s poliklinikou v Čadci.

Vďaka finančnému daru môže miestne zdravotnícke zariadenie zabezpečiť materiálno-technické vybavenie a zlepšiť pohodlie pacientov, ktorí sa zotavujú z ochorenia covid-19. Schaeffler Kysuce ako najväčší zamestnávateľ v kysuckom regióne prispel na nákup antidekubitných matracov a tiež napínacích plácht, posteľného prádla, G-aparátov, automatov na vodu, motodlahy, či umývačky podložných mís.

Situácia v Kysuckej nemocnici, je stále vážna

„Srdečne ďakujeme spoločnosti Schaeffler Kysuce v mene našich pacientov a našich zamestnancov, pretože spolupráca, ktorá nejakým spôsobom funguje každý rok, je pre nás veľmi vítaná. Situácia, ktorá je v našej nemocnici, je naozaj veľmi vážna a každá pomoc je veľmi potrebná. Sme za to naozaj veľmi vďační." uvádza na sociálnej sieti riaditeľ Kysuckej nemocnice s poliklinikou v Čadci, Martin Šenfeld.

"Finančné prostriedky, ktoré od Vás obdržíme budú použité zmysluplne, budú použité v prospech našich pacientov na postcovidovom oddelení, ktoré sme zriadili tak, aby sa títo pacienti mohli vrátiť do svojho reálneho života. Je to veľmi významná pomoc pre nás. Za tieto finančné prostriedky zveľadíme toto oddelenie, kde chceme zakúpiť antidekubitárne systémy tak, aby zabránili preležaninám pacientov. Takisto základné rehabilitačné pomôcky, aby sme týchto pacientov vedeli vrátiť skôr do života. Ešte raz veľké ďakujem za všetkých našich pacientov aj zamestnancov, veľmi so to vážime" dodáva Martin Šenfeld

financny dar nemocnica2021

Podnikový riaditeľ, Schaeffler Kysuce: „Zdravie je prvoradé – aj za bránami závodu.“

Najväčší zamestnávateľ regiónu finančne podporil kysucké zdravotnícke zariadenie a zlepší pohodlie jeho pacientov. Finančný dar bol zdravotníckemu zariadeniu odovzdaný symbolickým šekom z rúk Milana Jurkyho, podnikového riaditeľa Schaeffler Kysuce.
„Personálne nasadenie v kysuckých zdravotníckych zariadeniach bolo v posledných týždňoch veľmi pôsobivé. Naša spoločnosť je dôležitý partner regiónu a vníma, že je potrebná dodatočná podpora. Sme radi, že môžeme aspoň prostredníctvom finančného daru podporiť náročnú prácu lekárov a sestier a prispieť k čo najlepšej starostlivosti pre pacientov. Pomoc druhým je neoddeliteľnou súčasťou našej kultúry v spoločnosti Schaeffler a solidárna podpora pri boji s pandémiou covid-19 je pre nás zásadnou prioritou.“

Sumou 20 tisíc eur podporila spoločnosť Schaeffler v rámci boja proti pandémii covid-19 Kysuckú Nemocnicu s poliklinikou v Čadci aj v minulom roku.

Prečítajte si aj:

Foto: Schaeffler Kysuce

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: