zbrojnica stara bystricaOkrem samotných priestorov hasičskej zbrojnice vybudovali a odovzdali v Starej Bystrici aj klubovňu s kuchynkou a skladom. Zbrojnicu odovzdali do užívania 19. septembra 2021.

Samotné odovzdanie priestorov začalo spoločnou ďakovnou modlitbou, ktorú predniesol tunajší vdp. farár Jozef Hlinka. Následne, starosta obce Ján Podmanický privítal všetkých prítomných hostí, medzi ktorými bol predseda ÚzO DPO SR Čadca Miroslav Koza, veliteľ ÚzO DPO SR Čadca Ladislav Šimášek, predseda DHZ Krásno nad Kysucou a inštruktor okrsku č. 3 ÚzO DPO SR Čadca p. Marián Šustek, člen Snemu DPO SR, podpredseda KO DPO SR Žilina a člen DHZ Krasňany Jozef Trnka a ďalší členovia z družobných zborov - DHZ Krasňany a SDH Řeka z Českej republiky, ako aj členovia zo susedných zborov - DHZ Klubina a DHZ Radôstka. 

Fotografie z výstavby zbornice

Hasičská zbrojnica prešla komplexnou obnovou. Vymenili sa všetky okná a dvere, vrátane veľkých garážových. Objekt sa zateplil, zrekonštruovaná bola fasáda a strecha, ako aj samotný interiér - šatne a sociálne zariadenia vrátane omietok, podláh, elektroinštalácie, vody a kúrenia. Obnovou prešli i priestory garáží a veže s výťahom na sušenie hadíc. V nadstavbe bola zriadená nová klubovňa so skladom a kuchynkou a zakúpený bol tiež nový nábytok, vybavenie a spotrebiče.

veer mini 8

"Veríme, že touto aktivitou Obec Stará Bystrica prispela k skvalitneniu činnosti nášho dobrovoľného hasičského zboru a zároveň im aj týmto spôsobom vyjadrila vďaku za ich nasadenie a statočnosť pri záchrane ľudských životov a majetku." uviedla obec na sociálnej sieti. Hasiči v Starej Bystrici majú dlhoročnú históriu, tentokrát sa môžu pochváliť svojou zbrojnicou, ktorá patrí medzi najkrajšie na Slovensku.

Autor: redakcia
Foto: Adam Kuric
 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: