otvaranie trustacomTrustacom spúšťa výrobu. Priemyselný park v Krásne nad Kysucou sa rozšíril o ďalšieho investora. Dnes 26. augusta 2020 bola slávnostne prestrihnutá páska na novom závode spoločnosti TRUSTACOM, s.r.o.

O plánoch spoločnosti sme vás už informovali minulý rok v októbri, kedy sme vám priniesli informováciu, že do Krásna prichádza ďalší investor. Je ním firma TRUSTACOM. Vtedy nám spolumajiteľ Milan Truban, načrtol svoje plány: „Chceme vybudovať špičkovú strojársku firmu pre výrobu vstrekovacích foriem - cca 50 pracovníkov, ktorí by kvalitnou a odbornou úrovňou svojej práce hrali prím nielen na Kysuciach. Zároveň vytvoriť vlastným pracovníkom kvalitné pracovné podmienky pre ich spokojné a plnohodnotné trávenie pracovného času."

budova trustacom

Ďalší moderný závod v Krásne nad Kysucou

Základný kameň firmy Trustacom s. r. o., bol slávnostne poklepaný 1. októbra 2019. Tento deň symbolizoval začiatok výstavby nového závodu. Investor si predsavzal smelé ciele, ktoré sa v tom čase zdali nereálne. Závod mal otvoriť svoje brány už v tomto roku, kde sa presťahuje a zaháji výroba. Ak sa tento cieľ zdal dosť odvážny, dnešný deň potvrdil, že majitelia nehovoria iba do vetra a termín dodržali, dokonca skrátili, napriek tomu, že všetci posúvali svoje aktivity kvôli pandémii.

Dňa 26. augusta 2020 bola slávnostne prestrihnutá páska na novom závode Trustacom s. r. o., za účasti primátora mesta Krásna nad Kysucou Ing. Jozefa Grapu, majiteľov firmy, zamestnancov, dodávateľov a odberateľov, s ktorými firma spolupracuje.

„Rýchlosť a kvalita projektu výstavby prác ako celku svedčí o schopnosti firmy, ktorá disponuje kvalitnými a odborne zdatnými ľuďmi, čo je prínosom pre naše mesto. Trustacom s. r. o. sa zameriava na presnú strojárenskú výrobu. Vlastníkom je slovenský investor, ktorý dodáva výrobky na slovenský ale i zahraničný trh,“ povedal primátor mesta.

Primátor im pri tejto príležitosti zaželal, aby sa firma ďalej rozvíjala a majitelia aby neoľutovali, že prišli do Krásna investovať a vytvárať nové pracovné miesta. Ale aby rástli ako práve zasadená lipa - symbol slovanstva a jednoty.
Majitelia firmy poďakovali za spoluprácu a vyjadrili presvedčenie, že v meste našli dobré podmienky a ešte lepší zámer investovať práve tu.
"Krásno nad Kysucou sa oprávnene stáva najväčším priemyselným komplexom v okrese Čadca," uvádza mesto Krásno.

 

Autor: redakcia
Foto: Krásno nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: