trustacom prevadzka3Priemyselný park v Krásne nad Kysucou sa rozšíri o ďalšieho investora. Je ním spoločnosť TRUSTACOM, s.r.o., ktorý má momentálne 9 zamestnancov. Nová prevádzka v Krásne nad Kysucou prinesie potenciálne rozšírenie až na 50 pracovníkov.

 

Spoločnosť sa zaoberá hlavne výrobou vstrekovacích a vyfukovacích foriem, výrobe prípravkov a presných súčiastok, taktiež výrobe plastových výliskov. Ide teda o veľmi presnú strojársku výrobu s vysokými nárokmi na kvalitu.

Navštívili sme teda súčasnú prevádzku v Kysuckom Lieskovci. Spýtali sme sa priamo spolumajiteľa spoločnosti TRUSTACOM, s.r.o. Milana Trubana, aké možnosti rozvoja prinesie nová prevádzka v Krásne nad Kysucou

01vyroba

„Chceme vybudovať špičkovú strojársku firmu pre výrobu vstrekovacích foriem - max. 50 pracovníkov, ktorý by kvalitnou a odbornou úrovňou svojej práce hrali prím nielen na  Kysuciach. Zároveň vytvoriť vlastným pracovníkom kvalitné pracovné podmienky pre ich spokojné a plnohodnotné trávenie pracovného času. Prínosom tejto investície by malo byť taktiež zvýšenie obratu (nad 1 mil. €)  a rozšírenie zákazníkov o zahraničných partnerov. Následne dopĺňať  technológiu o špičkové zariadenia. (Elektroerozívna rezačka, 5-osé centrá, robotizované pracoviská, 3-D tlač…)

Pán Truban odpovedal aj na otázku histórie a rozvoji spoločnosti:
„S kolegom pánom Staníkom sme začali takpovediac v garáži. Prvý rok, dá sa povedať, sme začali pracovať zadarmo a bez peňazí. Postupne prichádzali prví zamestnanci, stále však s minimálnym strojným vybavením. Postupne sme doplňovali technológiu a nové stroje, aby sme dokázali robiť formy so zrkadlovým leskom. Pred troma rokmi sme sa posunuli nákupom strojov ako je elektroerozívny stroj a obrábacie centrum. Momentálne je vo firme deväť pracovníkov.

K desiatemu výročiu sme sa rozhodli posunúť ďalej. Naša vízia je mať modernú firmu s vlastnou budovou a potenciálne zamestnať až do 50 kvalifikovaných odborníkov v oblasti presnej strojárskej výroby.

trustacom prevadzka

Spýtali sme sa aj prečo si pre svoj ďalší rozvoj vybrali Krásno nad Kysucou.
V Krásne vidíme potenciál. Spája takpovediac tri časti Kysúc – Horné a Dolné Kysuce a Bystrickú dolinu.

K novej prevádzke ešte dodáva: „Chceme, aby naši zamestnanci, ktorí v práci strávia tretinu dňa, mali kultúrne, príjemné a čisté prostredie. Dôležité je, aby sa v práci cítili dobre." 

Na záver stretnutia sme spoločnosti zaželali úspešný ďalší rozvoj. Nech im plány v novej prevádzke v Krásne nad Kysucou vyjdú podľa predstáv.

Text a foto: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: