klinika medmedical oscadnica02Prvé neštátne zdravotnícke zariadenie v regióne Kysúc je pripravené na svoje otvorenie. Kysučanom sa rozšíria možnosti o špičkovú zdravotnú starostlivosť.

Rozhovor s riaditeľom kliniky MUDr. Metodom Čáderom.

Akým prínosom pre región Kysúc bude Vaše zdravotnícke zariadenie MEDMEDICAL KLINIK?

foto Metod cader

V regióne Kysúc je zdravotná starostlivosť ťažko dostupná, na mnohé odborné vyšetrenia sú dlhé čakacie termíny, na niektoré viac ako šesť mesiacov.
Naším cieľom je zabezpečiť občanom v regióne Kysúc dostupnú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť v jednotlivých odboroch tak, aby ľudia neboli nútení na vyšetrenie dlho čakať, prípadne za vyšetrením dochádzať do iných okresov.

Aké ambulancie budú vo Vašom zariadení?

Občania regiónu Kysúc môžu využiť zdravotnú starostlivosť v ambulanciách: gynekologicko-pôrodnícka ambulancia, chirurgická ambulancia a ambulancia úrazovej chirurgie, interná ambulancia - vnútorné lekárstvo/ stacionár pre podávanie infúznej liečby/, urologická ambulancia, sonografické ambulancia a pracovisko RTG, ambulancia estetickej medicíny. Zubná ambulancia a ambulancia dentálnej hygieny je už v prevádzke.

Určite máte vo Vašom zdravotníckom zariadení mnoho špičkových prístrojov. Viete nám povedať aspoň o jednom z nich?

V zariadení sa nachádza mnoho diagnostických prístrojov ako napríklad ultrasonografické zariadenia značky Samsung s 3D/4D efektom a taktiež skiagrafický digitálny robotický röntgenový prístroj od nemeckého výrobcu Roesys GmbH- X-TWIN s nízkym radiačným žiarením.

Kedy plánujete otvoriť zariadenie a akou formou sa môžu pacienti objednať?

logo

Zariadenie plánujeme otvoriť 04.11.2020. Pacienti sa môžu na vyšetrenie objednať telefonicky na t.č. 041/5092112, 0949000113, mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo osobne na recepcii už od pondelka 26.10.2020, kde im budú poskytnuté všetky podrobné informácie, taktiež na www.medmedicalklinik.sk

Budú pacienti k Vám potrebovať na vyšetrenie výmenný lístok od svojho všeobecného lekára?

Nie. V súčasnosti pacienti výmenný lístok na odborné vyšetrenia nepotrebujú vzhľadom na pandemickú situáciu.

Vzniknú v budúcnosti vo Vašom zariadení aj ďalšie ambulancie?

Áno, do prevádzky pripravujeme ambulanciu klinickej psychológie, neurologickú ambulanciu a do budúcna plánujeme rozšíriť zdravotnú starostlivosť v takých odboroch, ktoré budú potrebné pre náš Kysucký región.

V súčasnom období je asi najväčším problémom celej spoločnosti pandémia nového koronavírusu. Ako reagujete na túto skutočnosť?

Áno máme tu celospoločenskú krízu, ktorá tu ešte v novodobej histórii nebola. Máme ju od marca tohto roku. A aj nám je známa skutočnosť, že pacienti vyšetrenia, hlavne chronických ochorení odkladajú preto, že sa nechcú vystavovať riziku nákazy. Aj v tomto smere chceme ľuďom pomôcť. A už pri zariaďovaní a plánovaní prevádzky sme na túto skutočnosť mysleli.
Je to hlavne systém objednávania pacientov prostredníctvom recepcie, tak aby sa v priestoroch zdržiavalo v jednom čase čo najmenej ľudí súčasne. A samozrejme sú to všeobecne známe opatrenia, ktorých aktualizácie pravidelne sledujeme a prispôsobujeme sa im.
V súvislosti COVID-19 je našou snahou eliminovať šírenie nákazy. V zariadení máme vytvorené dva samostatné vchody, k jednotlivým ambulanciám sú vytvorené oddelené a samostatné čakárne. Pre pacientov sú zabezpečené ochranné pomôcky a dezinfekcia. Naše zariadenie je pripravené tak, aby sme mohli pacientom poskytnúť kvalitnú zdravotnú starostlivosť bezpečne a bez dlhých čakacích termínov.

ambulancie klinika5

Bude mať Vaše zariadenie zmluvy s poisťovňami?

Áno, časť prevádzky ambulancií je už zazmluvnená. Ďalšie odbornosti sú v prípravnom procese na schválenie. Niektoré výkony si bude musieť pacient hradiť, ale pevne dúfame, že sa nám v krátkom čase podarí zazmluvniť všetky odbornosti. Obyvatelia regiónu Kysúc nemusia mať obavy, nakoľko cieľom nášho zdravotníckeho zariadenia je zabezpečiť dostupnú zdravotnú starostlivosť najmä pre obyčajných ľudí aj v rámci úhrad zo strany pacienta.

Ďakujem Vám za váš čas a budeme sa tešiť na samotné otvorenie kliniky. 

Napísali sme aj:

Autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: