medmedical oscadnica sukromna klinikaMEDMEDICAL ZP už viac ako 10 rokov dodáva zdravotnícke pomôcky do nemocníc a lekárni. V súčasnosti firma plánuje otvorenie súkromnej kliniky v Oščadnici. Prečítajte si viac v rozhovore.

Za niekoľko rokov ste vybudovala úspešnú firmu. Čím konkrétne sa zaoberáte?

Prostredníctvom spoločnosti MEDMEDICAL ZP dodávame už viac ako 10 rokov do lekární a nemocníc zdravotnícke pomôcky, ktoré sú úplne alebo čiastočne hradené zo zdravotného poistenie, čo znamená že ich predpisuje lekár na recept/poukaz.


Viem že pripravujete teraz niečo špeciálne. V Oščadnici vznikne súkromná klinika. Môžete nám bližšie porozprávať o čo presne ide? Čo všetko sa tu bude vykonávať a aký rozsah zdravotných služieb tu bude?

Koncom roka 2019 sa nám podarilo úspešne skolaudovať polyfunkčný objekt, kde plánujeme poskytovať zdravotnú starostlivosť v odboroch: gynekológia, urológia, chirurgia, estetická medicína, sonografické pracovisko a pracovisko RTG. Taktiež pripravujeme do prevádzky internú a neurologickú ambulanciu, ktorých súčasťou bude aj stacionár a izolačný box. V súčasnosti je v prevádzke zubná ambulancia a ambulancia dentálnej hygieny. Cieľom tohto projektu je zabezpečiť v regióne Kysúc dostupnú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť v jednotlivých odboroch, tak aby ľudia nemuseli za vyšetrením dochádzať do iných okresov.

oscadnica sukromna klinika medmedical


Predpokladám že aj u vás koronavírus mení plány. Ako ste zareagovali na súčasnú situáciu?

Vzhľadom na to, že sme vzali na vedomie odporúčania od našich zahraničných partnerov, boli sme na danú situáciu s ochrannými pomôckami pripravení včas. Stále sa snažíme v rámci distribúcie zdravotníckych pomôcok vychádzať v ústrety našim klientom a zabezpečiť im dodanie aj ochranných rúšok, rukavíc a dezinfekčných prostriedkov. Situácia súvisiaca so šírením vírusu Covid -19 nám termínovo oddialila samotnú prípravu a proces v súvislosti vybavením prevádzky jednotlivých ambulancií a pracoviska RTG. Veríme, že v krátkom období nám bude môcť poskytnúť súčinnosť aj SSD a.s. z dôvodu navýšenia príkonu elektrickej energie, aby sme čím skôr dokázali poskytovať zdravotnú starostlivosť v plnom rozsahu a spustiť ambulancie a RTG do prevádzky.

oscadnica sukromna klinika medmedical vizualizacia


Jedným z prípravkov ktorý ponúkate je aj Dezanol. Čo to vlastne je a pre koho je vhodný?

DEZANOL je efektívna dezinfekcia vhodná do všetkých oblastí a zároveň účinná na dezinfekciu rúk. DEZANOL je na Slovensku vyrábaný ekologický produkt, ktorý je veľmi šetrný k pokožke aj k životnému prostrediu. V dnešnej dobe, kedy sa na trhu nachádza množstvo produktov tváriacich sa podobne, treba klásť dôraz na štúdie, testy a certifikáty, ktoré prináležia produktu. Tu len dodám, že produkt DEZANOL má overené účinky aj na Covid-19.


Kde všade a ako ho môžeme použiť?

DEZANOL môžme používať všade tam, kde je potrebné dezinfikovať, v zdravotníctve, veterinárnej medicíny, kúpeľne zariadenia, zariadenia sociálnych služieb, školské a predškolské zariadenia, kancelárie, predajne, dielne, priestory výroby, obchody, priestory verejného sektoru, domácnosti...


Môžu si Kysučania u vás kúpiť aj iné ochranné pomôcky?

Áno, okrem Dezanolu ponúkame ochranné bavlnené rukavice, ochranné bavlnené rúška so špeciálnou gumičkou, ktorá netlačí, nespôsobuje bolesť, čím poskytujú maximálny komfort počas nosenia. Tiež máme ochranné rúška pre deti a špeciálne dezinfekčné utierky napustené izopropylalkoholom, ktoré môžte vďaka malým rozmerom jednoducho nosiť všade zo sebou, vo vrecku, v kabelke...

Samozrejme, pomôcky sa dajú zakúpiť aj priamo v sídle spoločnosti v Oščadnici po predchádzajúcom telefonickom dohovore, za podmienky dodržania všetkých bezpečnostných opatrení /výdajne okienko/ alebo prostredníctvom e-shopu www.medmedical.sk

hrabovska medmedikal2

Je niečo, na čo ste obzvlášť hrdá?

Som hrdá na trpezlivosť vďaka ktorej som napriek všetkým úskaliam, ktoré sa vyskytli počas realizácie projektu, zotrvala v úsilí dokončiť toto dielo, stále veriac, že s Bohom je všetko možné.


Ďakujem pani Hrabovská za váš čas a prajeme, nech Vám vyjdú všetky vaše plány.

zhovárala sa Janka Kolembusová

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: