udrzba ciest vozidlaPo zimnej sezóne začalo veľké jarné upratovanie na cestách v Žilinskom kraji. Posypové stroje vystriedali zametače ciest. Práce by mali byť ukončené do konca apríla.

 

Každoročne po zimnej údržbe začína Správa ciest ŽSK s čistením ciest. Posypové stroje, či odhŕňače v teréne naplno nahradili zametacie stroje a vysávače. V niektorých okresoch sa začalo s upratovaním vzhľadom na priaznivé počasie už v polovici marca, inde o niečo neskôr. Čistenie prebieha na všetkých mostoch, odstavné plochy, či odpočívadlá. Upravujú sa aj krajnice ciest od nánosov posypového materiálu zo zimnej údržby. Nezabúda sa ani na autobusové otočky v obciach, ale i križovatky, či odvodňovacie zariadenia (priekopy, rigóly). Likviduje sa popílené krovie a konáre stromov. Predpokladá sa, že sa práce ukončia do konca apríla.

Súčasťou údržby je aj doplnenie zvislého dopravné značenia na niektorých úsekoch a v neposlednom rade na opravujú aj výtlky, ktorých je po zime neúrekom.

Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja spravuje takmer 1427 kilometrov ciest druhej a tretej triedy a 786 mostov. Na objednávku Slovenskej správy ciest opravuje a čistí aj niektoré úseky ciest prvej triedy.

Zdroj ŽSK

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: