slovenski atletiNa novovybudovanom atletickom ovály v Čadci sa predstavia hviezdy slovenskej atletiky, ktoré si spoločne zatrénujú s atlétmi z atletického klubu Čadca.

Organizátorom podujatia je JUDr. Peter Strapáč, PhD., spoločne s atletickým klubom Čadca. Peter Strapáč nám k podujatiu uviedol:

„Mestu Čadca sa podarilo získať významný obnos finančných prostriedkov na vybudovanie atletického oválu s komplexným príslušenstvom, pričom okrem mimo rozpočtových zdrojov, mesto vyčlenilo finančné prostriedky aj z vlastného rozpočtu. Aj keď je už atletický ovál v plnej prevádzke, považoval som za potrebné pritiahnuť atletické osobnosti Slovenska do Čadce, aby pôsobili aj motivačne na naše zverenkyne a zverencov atletického klubu a dodali im inšpirácie do ďalšieho napredovania.

bezekova alexandra 

burzalova hana 

cerny dominik 

machnik lubos 

Využil som na to svoje výborné kontakty, najmä v atletickom klube v Nitre a to s pánom trénerom Petrom Mečiarom a atlétom Danom Kováčom a s radosťou môžem konštatovať, že do Čadce príde Hana Burzalová – účastníčka majstrovstiev Európy v chôdzi, Dominik Černý – 14násty na majstrovstvách Európy v chôdzi v Mníchove, Alexandra Bezeková – naša úspešná šprintérka na 200 a 400metrov a Betka Ragasová – vychádzajúca hviezda v chôdzi. Podujatie bude metodicky usmerňovať reprezentačný tréner Ľuboš Machník.

Na podujatie sa veľmi tešíme a verím, že bude hojná účasť atlétov, nielen z klubu z Čadce ale aj z okolitých klubov a naši atléti budú mať z neho radosť.“

Atletické esá si zatrénujú s atlétmi z Atletický klub Čadca, najmä našimi mladými nádejami už tento štvrtok 22.9.2022 o 15:30 hod.

autor: redakcia

Prečítajte si aj:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: