mhd cadcaVybrané autobusové spoje budú už od 1. marca 2021 jazdiť aj do priemyselného parku Čadca – Podzávoz.

Autobusová doprava do podnikov v priemyselnom parku v Čadci - Podávoze bude pre zamestnancov zabezpečená od pondelka 1. marca 2021. Zamestnanci budú môcť využiť MHD linku č. 4 jazdiacu v smere Čadca - Milošová a späť. Autobusy budú vo vybraných časoch zastavovať na zastávke Čadca, priemyselný park.

Primátor Čadce Milan Gura uvádza, že sú spoje vedené tak, aby zamestnanci v dostatočnom časovom predstihu stihli pracovné zmeny: "Zamestnancom bude poskytnutá doprava počas pracovných dní (pondelok – piatok) a v sobotu. V sobotu bude na zastávke Čadca, priemyselný park zastavovať autobus ráno o 06:15 hod., aby boli pohodlne odvezení zamestnanci po nočnej zmene v smere do Čadce. Cena cestovného lístka je rovnaká, ako pre ostatné spoje MHD Čadca."

mhd cadca podzavoz

Zabezpečenie autobusovej dopravy je výsledkom vzájomnej dohody spoločnosti SAD Žilina a Mesta Čadca. "S Mestom Čadca sme sa rozhodli, zabezpečiť dopravu do fabrík v priemyselnom parku Čadca-Podzávoz, nakoľko si uvedomujeme, že zamestnávajú stovky zamestnancov. Veríme, že zamestnanci, v čo najväčšej miere využijú pohodlnú a jednoduchú autobusovú dopravu a odľahčia tak preťaženým cestám aj v dôsledku nadmerného používania osobných automobilov," uvádza SAD Žilina.

Prečítajte si aj:

autor: redakcia
foto: SAD ZA

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: