migranti radolaSedem migrantov pochádzajúcich z Afganistanu a Pakistanu vyskočilo z kamióna v Budatínskej Lehote. Doklady nemal ani jeden z nich. 

21.2.2021 operačný dôstojník z Čadce prijal hlásenie, že v prímestskej časti Budatínskej Lehoty pri predajni syrových výrobkov v Kysuckom Novom Meste vystúpilo z návesu zahraničného nákladného vozidla viacero cudzincov.
Na miesto boli okamžite vyslané najbližšie hliadky, aby preverili uvedené hlásenie. Po príchode na mieste zistili, že popri ceste v obci Radoľa kráča sedem mužov.

"Policajti mužov vyzvali, aby predložili svoje doklady. Doklady nemal ani jeden z nich. Tvrdili, že šiesti sú štátnej príslušnosti Afganistanu a jeden je maloletý, štátnej príslušnosti Pakistan. Chceli sa dostať do Rakúska za lepším životom." uviedla Denisa Bárdyová, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru.

Cudzinci skončili na Oddelení cudzineckej polície v Žiline

Policajti cudzincov odovzdali kolegom, vecne a miestne príslušným z Oddelenia cudzineckej polície v Žiline.
Šesť cudzincov po vykonaní procesných úkonov v zmysle zákona o pobyte cudzincov a za prísnych epidemiologických pravidiel odviezli do útvaru policajného zaistenia do Sečoviec a maloletú osobu policajti odovzdali žilinským pracovníkom ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.
Uvedenú vec si prevzali policajti cudzineckej polície k ďalšiemu riešeniu.

Len pred nedávnom sa tu stal podobný prípad, kedy utečencov naháňali priamo v Kysuckom Novom Meste.

Prečítajte si viac:

Autor: redakcia
Foto: Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: