migranti1Počas tohto víkendu zasahovala polícia v Kysuckom Novom Meste. Okoloidúci občan si všimol na čerpacej stanici ôsmych ľudí vyskakujúcich z tureckého kamiónu. Ihneď volal na 158.

Cez víkend vyslal operačný dôstojník hliadku obvodného oddelenia z Kysuckého Nového Mesta a žilinskú dopravnú hliadku na čerpaciu stanicu na pri Kysuckom Novom Meste preveriť nahlásenie občana, že tam spozoroval pravdepodobne nelegálnych migrantov.

Tí mali utekať z kamióna popri rieke Kysuca smerom do mesta na Sládkovičovu ulicu. Po príchode policajtov na miesto a prehľadaní okolia sa informácia potvrdila.

"V meste sa skupinka rozdelila na dve časti a každá z nich sa rozbehla iným smerom. Zasahovali aj mestskí policajti, ktorí niektorých migrantov zadržali pri rozostavanej plavárni a posledného zadržali kúsok od nákupného strediska Billa," informoval včera primátor mesta Marián Mihalda.

Ľudia nahlasovali na políciu pohyb utečencov, to napomohlo polícii zadržať v krátkom čase všetkých z nich. "Občania boli veľmi aktívni, čo v konečnom dôsledku pomohlo ich rýchlemu dohľadaniu," vyjadril sa k prípadu Marián Mihalda.

migranti

Prípadu sa venuje cudzinecká polícia

Policajti predviedli na oddelenie cudzineckej polície do Žiliny všetkých osem osôb. Ide o piatich štátnych príslušníkov Afganistanu a troch Pakistancov. Prípad prevzala cudzinecká polícia.

Osoby boli otestované na COVID-19 a bol prizvaný tlmočník. Štyri osoby sú žiadatelia o azyl v Rumunsku, preto boli eskortované do zariadenia v Sečovciach za účelom ich prevozu podľa Dublinského nariadenia do krajiny, kde sú žiadateľmi o azyl. Štyri osoby nie sú dospelé, preto im bol ustanovený opatrovník z úradu práce sociálnych vecí a rodiny a prevezmú si ich pracovníci detského domova „Dlaň“ v Medzilaborciach.

Autor: redakcia
Foto: svedkovia, Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: