cyklobus kysuceOd soboty 6. júna 2020 budú na cestách opäť jazdiť cyklobusy. Termín bol posunutý kvôli šíreniu nového koronavírusu.

Pre cyklistov prichádza dobrá správa - cyklobusy im znovu budú slúžiť od soboty 6. júna 2020. Kým v minulom roku na cesty vyrazili už máji, tento rok sa termín musel presunút kvôli mimoriadnej siruácii zapríčínenej šírením nového koronavírusu.

Cyklobusy prevádzkuje Žilinský samosprávny kraj, ktorý sa rozhodol tento rok rozšíriť ich ponuku: ,,Rozhodli sme sa opäť rozšíriť ponuku našich cyklobusov, nakoľko vnímame rastúci záujem verejnosti o prevádzkovanie tejto služby. Tento rok tak začnú jazdiť cyklobusy aj na Liptove, čím zabezpečíme premávku špecializovaných autobusov s nosičmi na bicykle v každom regióne Žilinského kraja,“ hovorí županka Erika Jurinová.


Cyklobusy budú premávať aj do Novej Bystrice

V cyklobusoch platí štandardná cena autobusového lístka, poplatok za bicykel je 50 centov. Spoje budú premávať do Novej Bystrice, Turčianskych Teplíc a Terchovej počas víkendov a sviatkov a počas letných prázdnin aj v piatky. Posledný spoj podľa informácií od Žilinského samosprávneho kraja vyrazí na cestu 28. septembra.

Na Orave a Liptove budú cyklobusy jazdiť cez víkendy a sviatky a počas letných prázdnin budú prevádzkované denne. Sezóna na Orave končí 15. septembra, na Liptove 30. septembra.


Bezpečnostné opatrenia pre cestujúcich

Pre cestujúcich naďalej platí prísne dodržiavanie bezpečnostných opatrení v autobusoch - počas prepravy je nutné mať prekrytú tvár rúškom alebo inou vhodnou náhradou, odporúča sa používanie rukavíc, dezinfekcie a dodržiavanie odstupov. Priestory budú pravidelne dezinfikované. V prípade cyklobusov bude pri manipulácií bicykla k dispozícií steward, ktorý bude chránený ochranným rúškom, rukavicami a dezinfekčným gélom.

Vyskúšajte:

Vyberte sa Bystrickou cyklomagistrálou

autor: redakcia
foto: Žilinský samosprávny kraj

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: