cyklobus zilina bystrickadolonaAutobusy s prívesmi na bicykle vyrazia zo Žiliny na Kysuce do Bystrickej doliny a do Turca.

Žilinská župa pokračuje tak ako aj po minulé roky s prevádzkou cyklobusov. V tomto roku začnú jazdiť o niečo skôr ako po minulé roky. Autobusy s prívesmi na bicykle vyrazia zo Žiliny na Kysuce do Bystrickej doliny a do Turca už 1. mája 2019, do Terchovej o niečo neskôr a to 9.6.2019

Cyklobusy počas minuloročnej sezóny odviezli viac cyklistov ako roky predtým. V roku 2016 odviezli 1279 ľudí s bicyklami, o rok neskôr 1283 a vlani 1507. Župa cyklosezónu spojila so súťažou o atraktívne ceny a do ponuky pribudli aj výlety s cyklosprievodcami.

„Služby, ktoré Žilinská župa financuje sú v prvom rade pre ľudí a chceme, aby ich využívali. Aj preto sme sa vlani pridanými aktivitami ako súťaž či cyklovýlety snažili dostať cyklobusy viac do povedomia a zvýšiť záujem ľudí. Práve od cestujúcich prišla aj požiadavka, aby cyklobusy vyrazili na cesty už skôr ako v júni, čo sme sa rozhodli vyskúšať do dvoch z troch destinácií, kde štandardne jazdia cyklobusy,“ povedal vicežupan Peter Weber.

Autobusy, kde je možné prepraviť aj bicykle približujú milovníkov cyklistiky k atraktívnym trasám v Žilinskom kraji a umožňujú im pohodlne sa vyhnúť frekventovaným cestám. „Zároveň môžu tieto spoje využiť aj peší turisti, pretože všetky smerujú do zaujímavých destinácií,“ dodal Weber.

Cestujúci s bicyklami platia v cyklobusových spojoch štandardnú cenu autobusového lístka a poplatok za bicykel je 50 centov. Medzi Žilinou a Turčianskymi Teplicami budú jazdiť dva páry spojov, do Novej Bystrice a späť tri páry spojov za deň. Cyklobusy budú jazdiť aj do Terchovej s termínom od 9. júna.

Miesto na svoj bicykel si môžete rezervovať aj dopredu - priamo na stránke www.amsbus.sk, alebo osobne na Klientskych centrách SAD Žilina (KC OC Mirage, AS Žilina, AS Martin, AS Čadca), prípadne u všetkých predajcov cestovných lístkov a miesteniek AMSBus.

 

Všetky cyklobusové spoje budú premávať počas víkendov a sviatkov, a od 12. júla počas prázdnin aj v piatky. Sezóna trvá do 29. septembra.

4 cyklomap 2019 odchody cyklobus

Môže vás zaujímať:
Bystrická cyklomagistrála
Nový cyklochodník v Krásne nad Kysucou už využívajú cyklisti

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: