cyklochodnik krasno nad kysucou02Prešli sme sa úplne novým cyklochodníkom v Krásne nad Kysucou, ktorý vedie popri rieke Kysuca.

Aprílový víkend bol stvorený na vyrazenie si na bicykli, takže sme sa boli previesť po úplne novej cyklotrase. Cyklochodník z nášho pohľadu začína z Oščadnice, kde nadväzuje na vyznačenú trasu, ktorá vedie až do Poľskej Rajcze a ďalej do Milówky. V najbližšom čase by sme sa chceli vybrať aj týmto smerom, radi vám prinesieme fotografie aj od našich susedov. My sme sa ale vybrali smerom do Krásna nad Kysucou.

cyklochodnik krasno nad kysucou03Na jej začiatku míňame vlakovú zastávku Oščadnica. V tejto časti chodníka je pekná pravá strana a pohľady na rieku Kysucu. Po niekoľkých kilometroch sme v Krásne nad Kysucou. V blízkosti centra mesta sa cyklochodník stretáva už známou Bystrickou cyklomagistrálou.

Naša prechádzka však pokračuje cez Krásno smerom na Dunajov. Cyklochodník je dobre vyznačený, nájdeme tu niekoľko nových premostení, obslužných objektov a informačných tabúľ. Po ďalších niekoľkých kilometroch chodník opúšťa Krásno nad Kysucou a v Dunajove cyklotrasa pokračuje po hrádznom telese rieky Kysuca. Na konci Dunajova oficiálne cyklochodník končí, avšak my pohodlne pokračujeme smerom na Ochodnicu a Kysucký Lieskovec. Tu je pre cykloturistu momentálne konečná.

 

Bude cykochodník popri rieke Kysuca pokračovať?

cyklochodnik krasno nad kysucou07

Prirodzenou otázkou je, ako ďalej. Do Kysuckého Nového Mesta je už len niekoľko kilometrov...
Pán primátor mesta Krásno nad Kysucou Ing. Jozef Grapa, ktorý je veľký zástanca budovania cyklotrás na Kysuciach vysvetľuje, že aj na tejto časti sa už pracuje - momentálne na úrovni štúdie a závisí hlavne od úspešného postupného vysporiadania pozemkov v daných obciach. Takto by v budúcnosti cyklochodník mohol pokračovať cez Brodno až do Budatína a ďalej by sa napojil na ďalšie trasy.

 

Cyklochodník v Krásne nad Kysucou je budovaný hlavne z Európskych fondov v rámcu projektu "Výstavba cezhraničnej slovensko-poľskej turistickej trasy". Vedúcim projektu je mesto Krásno nad Kysucou. Stavba je už skolaudovaná, oficiálne otvorenie by malo byť uskutočnené v najbližšom období.

Takže priatelia, tešíme sa na stretnutie na cyklotrase, tentoraz v Krásne nad Kysucou.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: