css horelicaV zariadení bol potvrdený výskyt ochorenia COVID-19. Podľa Ivety Ďurišovej, riaditeľky odboru sociálnych vecí ŽSK, je situácia stabilizovaná.

V Centre sociálnych služieb Horelica v Čadci boli minulý týždeň potvrdené prípady ochorenia COVID-19. Medzi nakazenými boli klienti aj zamestnanci. V zariadení boli zavedené prísne protiepidemické opatrenia a lekársky dohľad.

Centrum sociálnych služieb Horelica je momentálne uzatvorené pre návštevy, podobne ako aj ostatné zariadenia sociálnych služieb.

Stabilizovaná situácia

Iveta Ďurišová, riaditeľka odboru sociálnych vecí ŽSK, informuje, že situácia je už stabilizovaná. "Rodiny všetkých klientov boli ihneď telefonicky informované. Chápu situáciu ako dôsledok všeobecnej situácie na Slovensku, pretože pri návštevách svojho príbuzného, pokiaľ boli ešte povolené, sami zakúsili prísnosť protiepidemiologických opatrení, ktoré boli zavedené v našom zariadení," hovorí o situácii v centre sociálnych služieb.

css horelica

Kontakty s rodinami sa momentálne zabezpečujú telefonicky alebo prostredníctvom sociálnych sietí.

"Rodinám a blízkym našich obyvateľov by som chcela odkázať, že sa nemusia o svojich blízkych obávať, nakoľko je o nich dobre postarané. Pravidelne navštevujú naše zariadenie aj dve psychologičky, ktoré pomáhajú obyvateľom zvládnuť tieto neľahké chvíle. Porozprávajú sa s nimi, vypočujú ich a spolu hľadajú riešenie ako to všetko prekonať. Spoločnými silami to dokážeme zvládnuť a už teraz sa tešíme na návrat do pôvodného chodu nášho zariadenia," uvádza Iveta Ďurišová.

"O prijímateľov sociálnych služieb sa starajú kvalifikovaní zamestnanci, ktorým by som chcela zároveň vyjadriť veľké poďakovanie," dodáva Iveta Ďurišová.

autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: