00 akcia ciste kysuceKysučania sa spájajú. Ak Vám záleží na tom, aby naše Kysuce boli krajšie a čistejšie, pridajte sa k nám!

Už nejaký čas fungujú na sociálnych sieťach rôzne výzvy, jednou z nich býva aj výzva na vyčistenie svojho okolia a prírody, ktorá vzbudila veľký záujem. Zistili sme, že ľuďom nie je ľahostajné v akom prostredí žijú a do výzvy zameranej na čistenie sa zapojili všetky vekové kategórie.

Aj pre koronakrízu si čoraz viac ľudí uvedomuje, akú hodnotu príroda predstavuje. Môžete sa pridať k individuálnej aktivite a aby čas, ktorý strávite vonku mal zmysel, môžete nám pomôcť vyčistiť Kysuce.

Akcia Čisté Kysuce:  #CisteKysuce

Niektoré obce a združenia už podobnú aktivitu avizovali, preto sme sa aj my rozhodli podporiť túto činnosť a spojiť to pod jednu veľkú výzvu. Po dohode so starostami kysuckých obcí, nadšencami a kysuckými firmami, ktorým čistota nie je ľahostajná vyhlasujeme súťaž: "Čisté Kysuce"

Pravidlá súťaže

Akcia nabáda návštevníkov prírody, aby vyčistili miesto, kde sa nachádzajú. Do výzvy s názvom "Čisté Kysuce" sa môže zapojiť každý, kto má chuť pomôcť. Aj vďaka vám môžu byť Kysuce krajšie a čistejšie.

Pravidlá sú jednoduché - stačí sa vybrať do svojho okolia vyčistiť potôčik, lúku alebo akýkoľvek verejný priestor a dať nám o tom vedieť.

Urobte fotografiu alebo nakrúťte krátke video na tému Čisté Kysuce. Ukážte, že to ide aj takto, pošlite nám ich prostredníctvom sociálnych sietí a vyplňte krátky formulár. Vaše príspevky radi zverejníme, a tie najlepšie naviac odmeníme!

 • Vypíšte formulár pod článkom a pošlite nám foto, prípadne aj komentár k súťaži, kde popíšete ako ste prispeli k čistejším Kysuciam.
 • Výzvu zazdieľajte na svojej sociálnej sieti, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí
 • Pridajte foto vašich "úlovkov" prípadne aj lokalitu na FB MojeKysuce či Instagram MojeKysuce a nezabudnite pridať hashtag #cistekysuce

odpad - cistekysuce

Čo s vyzbieraným odpadom?

Naplnené vrece s odpadom prineste na zberný dvor. Ak je to väčšie množstvo odpadu, dajte ho na prístupné miesto, aby ho bolo možné vyzdvihnúť automobilom a nahláste na to vo svojej obci, kde sa vyzbieraný odpad nachádza. Môžete použiť vrece, ktoré ste si prevzali na zbernom dvore alebo vlastné.

Čo môžete vyhrať?

Na konci apríla sa až dvadsiati z vás budú môcť potešiť z pekných cien, ktoré venovali naši partneri. Iniciatívu možno podporiť zodpovedným správaním sa v prírode, šírením myšlienky na sociálnych sieťach takže hashtag #cistekysuce vás bude sprevádzať najbližšie dni a týždne. Ceny budeme naďalej dopĺňať.

 

 • CLEANEX CENTRUM s.r.o.
  - 10 kariet - VIP na umývacie boxy v novej autoumývarni - 1 karta v hodnote 20 eur
 • Agrožel Krásno nad Kysucou
  - Uhlová brúska Hoteche 125mm P800401
  - Obedová súprava 18 dielov
 • Novatech, s.r.o.
  - Batoh na notebook Bounce Backpack
 • Dekoraciedobytu.sk
  - Nástenné hodiny od online shopu dekoraciedobytu.sk v hodnote 40 Eur
 • NIKASPORT Krásno nad Kysucou
  - Cyklistická prilba
 • Reštaurácia DELNICKY Čadca
  - poukážka na obed v hodnote 20 Eur
 • 123 mobil.eu
  - Bluetooth headset Forever TWE-200 s nabíjacím puzdrom v hodnote 20 Eur
 • MELÓDIA Miroslav Stančo
  - CD alebo LP podľa vlastného výberu v hodnote 20 Eur
 • Bukov, s. r. o.
  - debnička pomarančov
 • Pestradomacnost.sk
  - nákup potrieb do domácnosti v hodnote 20 Eur
 • Xénia Šurhaňáková venuje do súťaže 2 darčekové koše - jeden so zdravou výživou, druhý s prostriedkami do domácnosti
 • OZ Bylinky - Marta Sláviková
  - sada balíčkov sypaných čajov
 • Drotár Róbert Hozák
  -
  krásne drotárske výrobky kysuckého drotára
 • KLIKON, s.r.o
  - stavebná alebo domáca chémia KLIK v hodnote 20 Eur podľa vlastného výberu

  cleanexagrozelnovatechdekoracienikasportdelnicky123mobilmelodiabukovbukovpowerklik logo

 

Takto chceme uznať prácu a čas iných a motivovať vás k zapojeniu sa do výzvy. Okrem kysuckých obcí a miest ako sú Korňa, Skalité, Vysoká nad Kysucou, Krásno nad Kysucou, Zborov nad Bystricou, Stará Bystrica a ďalšie, túto aktivitu podporujú aj Občianske združenia a spolky ako OZ Krajšie Kysuce či aktivity Mariána Kandrika z Čadce.

"V časoch, kedy je pozatvárané takmer všetko, sú prechádzky a aktivity v prírode jednou z mála činností, ktoré nám umožnia vypadnúť z domu a vyvetrať si hlavu. Bolo by fajn sa jej za to poďakovať a upratať ju, aby sme sa počas jarných dní v nej cítili ešte lepšie. Nie je to síce náš odpad, ale verím, že sa nájde dostatok ochotných ľudí spraviť niečo navyše pre svoje okolie," vyzýva obyvateľov Čadce Marián už tento víkend 9.-11.4.2021 pod názvom: "Upracme si prírodu v okolí Čadce"

Aký je cieľ tejto aktivity?

Cieľom tejto výzvy je inšpirovať širokú verejnosť, aby ľudia neboli ľahostajní k voľne pohodenému odpadu, a keď ho už niekde vidia, tak aby ho jednoducho zdvihli a odhodili ho do správneho koša.
Prispieť k čistejšiemu prostrediu predsa môže naozaj každý z nás...

Minuloročný zber odpadkov v obci Ochodnica:


Vzhľadom na situáciu, ktorú máme na Slovensku, nejde o združovanie sa, ale o samostatný zber odpadu. Dodržujte pri tom prosím všetky protipandémické opatrenia.
Za vašu pomoc prírode a Kysuciam srdečne ďakujeme.

redakcia MojeKysuce

Minuloročné čistenie:

Zapojte sa do súťaže

tlacitko sutaz

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: