valanie majaCez posledný májový víkend budú na Kysuciach váľať máje. Okrem týchto slávností sa budú konať aj ďalšie podujatia. Pozrite si náš prehľad.

Sobota 27.05.2023

V sobotu bude vo Vysokej nad Kysucou tradičné váľanie mája, program začne o 18:00 hod. V Staškove bude váľanie mája s programom v areáli futbalového ihriska Staškov taktiež v sobotu od 18:00 hod. V Klokočove začne program od 18:00. V Olešnej sa v sobotu bude konať 1. ročník Olešňanského májalesa.

V Oščadnici sa počas víkendu bude konať národná súťažná prehliadka heligonkárov Oščadnická heligónka. Vo Svrčinovci bude 3. ročník Beskydského železného hasiča pod názvom "Svrčinovský železný hasič". Akcia sa uskutoční v športovom areáli Svrčinovec.

 

Nedeľa 28.05.2023

V nedeľu sa koná podujatie Váľanie mája v skanzene vo Vychylovke, program začína od 13:30. V Krásne nad Kysucou bude váľanie mája o 15:00 hod. na námestí pred mestským úradom.

Farnosť Vysoká nad Kysucou a obec Vysoká nad Kysucou vás pozývajú na Pobožnosť sv. Ruženca po Ružencovej ceste vo Vysokej nad Kysucou, ktorá sa koná v nedeľu 28. mája 2023 o 13:30 hod. V Zákopčí sa v nedeľu koná program pri príležitosti Dňa detí.

V nedeľu sa konajú aj cyklistické preteky "O CYKLOKRÁĽA DROTÁRIE", prvý krát ako MTB - ktoré pozostávajú z dvoch časoviek do vrchu: Vysoká nad Kysucou - Semeteš (5,940 km) a Veľké Rovné, Ivor - Semeteš (4,531 km).

V Oščadnici bude pokračovať prehliadka heligonkárov druhým dňom. V Kaštieli Radoľa je pre vás od 21.5. pripravená nová výstava - Lego stavebnica na kolesách.

Chcete mať prehľad o podujatiach na Kysuciach? Stiahnite si našu appku

Užitočnou aplikáciou, ktorá vám poskytne prehľad podujatí je naša appka KYSUCE. Stiahnuť ju môžete do svojho zariadenia s Androidom, iOS, alebo zariadením Huawei. Mobilná aplikácia je zdarma. Nájdete v nej správy z regiónu Kysuce, turistický infoservis, podujatia, dopravný servis, denné menu, kamery z ciest a ďalšie užitočné nástroje.

Ako získať aplikáciu?

  • 1. Podľa systému Vášho smartfónu otvorte aplikáciu GOOGLE PLAY (Android) alebo APP STORE (iOS).
  • 2. Do vyhľadávania zadajte slovo “KYSUCE”.
  • 3. Stiahnite a nainštalujte.
  • 4. Hotovo – aplikácia je pripravená na používanie

Apku budeme naďalej vylepšovať, ak nájdete ešte nejakú chybičku, budeme pracovať na jej vyladení. Do budúcna pripravujeme aj ďalšie novinky a služby, nechajte sa prekvapiť! Takže priatelia, sťahujte!

autor: redakcia
foto titulná: Ing. Ján Lisko 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: