zimna udrzba cadca januarPrimátor Ing. Milan Gura zvolal v pondelok ráno operatívnu poradu, ktorej predmetom rokovania bola zjazdnosť miestnych komunikácií a chodníkov v meste.

Po výdatnom snežení zmobilizovalo vedenie mesta do zimnej údržby ďalšie subjekty. Na zlepšenie situácie zmobilizovalo vedenie mesta viaceré čadčianske spoločnosti. Tie v najbližších dňoch nielen zapožičajú stroje, ale pomôžu aj so zapojením vlastných zamestnancov.
Začalo sa hneď v pondelok 7.1.2019 večer, kedy v meste zasahovali viaceré externé zložky a zamestnanci Mestského podniku služieb Čadca a odvážali z mesta sneh, dočisťovali verejné plochy a chodníky.
Včerajšie (utorkové) výdatné sneženie zasiahlo mesto, napadli desiatky nových centimetrov čerstvého snehu. Sneh komplikuje dopravu a ohrozuje bezpečnosť občanov ako aj návštevníkov mesta. Situácia v meste nie je jednoduchá. Vzhľadom na pretrvávajúce mimoriadne nepriaznivé poveternostné podmienky primátor zvolal zasadnutie krízového štábu. Mesto dňa 9.1.2019 o 10 hod. vyhlásilo mimoriadnu situáciu na území mesta.

Momentálne nasadená technika
8 ks traktorov, multicara, reform, 4ks traktor bager, 4 ks UNC, 2ks osobné auta, 2 ks fréza, 1 ks valník a 1ks Liza 623

Od 17 hod začal nočný vývoz snehu v meste, v teréne budú 4 posádky: malý obchvat, Kukučínová, A. Hlinku, Paláriková ulica, F. Kráľa, 17. Novembra, Dukelských hrdinov, Martinkov potok, Gočárová, Májová, Sládkovičová, Moyzesová, Malá ulica, Pribinova.

Pozrite si aj: Zimná údržba - kto zodpovedá za jednotlivé úseky v meste Čadca

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u:

Môže vás zaujať