d3 cadcaDnes na stránkach ministerstva dopravy bola zverejnená informácia: Oznámenie o začatí konania o zmene stavby pred jej dokončením. Tento oznam samozrejme vyvolal nevôľu u Kysučanov. Jedná sa totiž o diaľničný úsek D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec.

 

Dokument s názvom Diaľnica D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec - Oznámenie o začatí konania o zmene stavby pred jej dokončením obsahuje zmenu termínu jej ukončenia. V stavebnom povolení bolo uvedené, že stavba bude ukončená v termíne do 12/2019.
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) preto svoju žiadosť odôvodňuje tým, že na výstavbu diaľnice D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec bol zdĺhavý priebeh súťaže, odovzdanie staveniska a oznámenie dátumu začatia prác stanovený na 15. 12. 2016 sa posunuli a preto nie je možné stavbu ukončiť a uviesť do užívania do 12/2020. Žiada preto zmenu, a to ukončenie stavby do marca 2021.

pdfDiaľnica D3 Čadca_Bukov - Svrčinovec - Oznámenie o začatí konania o zmene stavby pred jej dokončením

Ak by bol termín dokončenia posunutý len o niekoľko mesiacov, vzhľadom na náročnosť stavby je tento posun akceptovateľný a pomerne bežný.

Položili sme otázku aj p. primátorovi mesta Čadca Ing. Milanovi Gurovi, ako vníma on posunutie termínu: " Akékoľvek oddialenie nie je pre nás dobrou správou. Treba však dodať, že tri mesiace nie je až taká dlhá doba. Argumenty sú podľa nás relevantné a tri mesiace v porovnaní s niekoľkoročnými zápchami na cestách, nie sú až také tragické. Dúfam, že ide o posledné zdržanie"

Ako sú na tom ďalšie úseky D3 na Kysuciach?

Doprava na Kysuciach je dlhodobo v katastrofálnom stave. To, že sa sprevádzkuje úsek Čadca, Bukov – Svrčinovec pomôže viacerým obciam na Kysuciach, najmä obciam Svrčinovec, Čierne a Skalité. Bohužiaľ sa celý problém s kolónami presunie na iné miesto, konkrétne smerom ku Kysuckému Novému Mestu, kde sa doteraz nezačalo ani s výberovým konaním.
Podľa informácií z Národnej diaľničnej spoločnosti: „ Predmetný úsek KNM – Oščadnica je v stave prípravy. Vyhlásené verejné obstarávanie na dokumentáciu pre stavebné povolenie bolo zrušené ÚVO-m 2.4. 2019. Opakované vyhlásenie verejného obstarávania po úprave a zapracovaní námietok plánujeme vyhlásiť v 4.Q 2019.“

-r-

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: