d3 vystavba Dnes sa konala tlačová beseda ministrov dopravy a financií. Máme k dispozícii materiál prioritizácie diaľníc a ciest na Slovensku. 

Útvar hodnoty za peniaze vydal dokument, kde výstavba D3 na Kysuciach sú na prvých miestach priorít výstavby diaľníc na Slovensku.

Tlačová beseda ministrov

Dnes 16.9.2020 sa konala tlačová konferencia na tému priorít výstavby cestnej infraštruktúry na Slovensku. Na tlačovej besede k prioritám vo výstavbe cestnej infraštruktúry vystúpili minister dopravy Andrej Doležal, minister financií Eduard Heger a riaditeľ Útvaru hodnoty za peniaze Štefan Kiss.

Pozrite si tlačovú besedu, ktorú naživo vysielal aj server Aktuality.sk:

Čo to znamená pre Kysuce? 

Nás zaujímali nedostavané a pripravované časti výstavby D3 na Kysuciach. Zo 100 bodov prioritizácie cestnej infaštruktúry na Slovensku sú hneď 3 kysucké úseky v prvej desiatke. Zo zoznamu priorít má vzniknúť harmonogram výstavby diaľníc.

Otázkou je, či to znamená, že sa bude hneď stavať. Samozrejme, že to nebude jednoduché a nebude to okamžite. Budú sa musieť urobiť mnohé kroky ako napríklad realizačné projekty. Pre Kysučanov je ale dôležité, že náš región sa nachádza v prioritách na najvyšších priečkach. Je to samozrejme dané aj dôležitosťou dostavby D3 pre celé Slovensko a teda plynulé sprejazdnenie európskeho koridoru sever - juh. 

K tlačovej besede sa vyjadril aj koordinátor pre mobilitu VÚC Žilina Ľubomír Jánoška a zároveň člen iniciatívy D3preEurópu: "Je to pre Kysuce veľká vec. Rád by som poďakoval p. županke p. Jurinovej a členom petičného výboru p. Grapovi, Fabšíkovi".

 

Vyhlásenie člena iniciatívy D3 pre Európu, primátora Jozefa Grapu: 

Keď sa diaľnica dobuduje, oholím si fúzy

"Práca petičného D3 na Kysuciach výboru nevyšla na zmar som rád, že jednania s novým ministrom dopravy, riadeľom NDS boli konštruktívne. Je aj pre mňa potešujúcou správou, že naše kysucké úseky sú v prvej desiatke zahrnuté. Veríme, že v tomto programovom období sa konečne začne reálne stavať. Mám nádej, že sa celá kysucká D3 spustí do prevádzky v približne rovnakom termíne a nebudú sa problémy posúvať do iných častí Kysúc. Za celý petičný výbor môžem povedať: Naša práca týmto nekončí a budeme vytvárať ďalší tlak. Vyhlasujem, že keď sa celý úsek na Kysuciach dobuduje, tak sa oholím!"

d3 priority

Celý materiál Útvaru hodnoty za peniaze si môžete pozrieť v tomto dokumente

 

Autor: redakcia, foto NDS 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: