00 akcia ciste kysuceKysučania sa opäť spájajú. Ak Vám záleží na tom, aby naše Kysuce boli krajšie a čistejšie, pridajte sa k nám!

Je tu jar a my opäť pokračujeme vo výzve: "Čisté Kysuce"

Sneh nám už zišiel a poodhalil tú nepríjemnejšiu stránku a to všadeprítomný odpad a smeti, ktoré ľudia zanechali po sebe v prírode. 

Dlhodobo fungujú na svete rôzne výzvy, jednou z nich býva aj výzva na vyčistenie svojho okolia a prírody, ktorá vzbudila veľký záujem. Sme radi, že ľuďom nie je ľahostajné v akom prostredí žijú a do výzvy po minulé roky sa zapojili všetky vekové kategórie a to doslova 😉, potvrdili nám to fotografie z predchádzajúcich období.

ciste kysuce vostinarova

Preto budeme radi, ak sa aj teraz zapojíte k tejto aktivite a pomôžete nám vyčistiť Kysuce. Nemusíte čakať na deň zeme.

Akcia Čisté Kysuce aj v roku 2022:  #CisteKysuce

Niektoré obce a združenia už podobnú aktivitu avizovali, preto sme sa aj my rozhodli podporiť túto činnosť a spojiť to pod jednu veľkú výzvu. Po dohode so starostami kysuckých obcí, nadšencami a kysuckými firmami, ktorým čistota nie je ľahostajná vyhlasujeme súťaž: "Čisté Kysuce 2022"

Pravidlá súťaže

Akcia nabáda návštevníkov prírody, aby vyčistili miesto, kde sa nachádzajú. Do výzvy s názvom "Čisté Kysuce 2022" sa môže zapojiť každý, kto má chuť pomôcť. Aj vďaka vám môžu byť Kysuce krajšie a čistejšie.

Pravidlá sú jednoduché - stačí sa vybrať do svojho okolia vyčistiť potôčik, lúku alebo akýkoľvek verejný priestor a dať nám o tom vedieť.

Urobte fotografiu alebo nakrúťte krátke video na tému Čisté Kysuce. Ukážte, že to ide aj takto, pošlite nám ich prostredníctvom sociálnych sietí a vyplňte krátky formulár. Vaše príspevky radi zverejníme, a tie najlepšie naviac odmeníme!

Ako sa zapojiť?

  • Vypíšte formulár pod článkom a pošlite nám foto, prípadne aj komentár k súťaži, kde popíšete ako ste prispeli k čistejším Kysuciam.
  • Výzvu zazdieľajte na svojej sociálnej sieti, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí
  • Pridajte foto vašich "úlovkov" prípadne aj lokalitu na FB MojeKysuce či Instagram MojeKysuce a nezabudnite pridať hashtag #cistekysuce alebo #cistekysuce2022

odpad - cistekysuce

Čo s vyzbieraným odpadom?

Naplnené vrece s odpadom prineste na zberný dvor. Ak je to väčšie množstvo odpadu, dajte ho na prístupné miesto, aby ho bolo možné vyzdvihnúť automobilom a nahláste na to vo svojej obci, kde sa vyzbieraný odpad nachádza. Môžete použiť vrece, ktoré ste si prevzali na zbernom dvore alebo vlastné.

Takto chceme poďakovať za prácu a čas iných a motivovať vás k zapojeniu sa do výzvy. Okrem kysuckých obcí a miest ako sú Korňa, Skalité, Vysoká nad Kysucou, Krásno nad Kysucou, Zborov nad Bystricou, Oščadnica a ďalšie, túto aktivitu podporujú aj Občianske združenia a spolky ako OZ Krajšie Kysuce.

Aký je cieľ tejto aktivity?

Cieľom tejto výzvy je inšpirovať širokú verejnosť, aby ľudia neboli ľahostajní k voľne pohodenému odpadu, a keď ho už niekde vidia, tak aby ho jednoducho zdvihli a odhodili ho do správneho koša.
Prispieť k čistejšiemu prostrediu predsa môže naozaj každý z nás...

Zapojte sa do súťaže

tlacitko sutaz

Čo môžete vyhrať?

Na konci apríla sa viacerí z vás budú môcť potešiť z pekných cien, ktoré venovali naši partneri. Iniciatívu možno podporiť zodpovedným správaním sa v prírode, šírením myšlienky na sociálnych sieťach takže hashtag #cistekysuce vás bude sprevádzať najbližšie dni a týždne. Ceny budeme naďalej dopĺňať.

  • CLEANEX CENTRUM s.r.o.
  • Novatech, s.r.o.
  • NIKASPORT Krásno nad Kysucou
  • Reštaurácia DELNICKY Čadca
  • Agrožel Krásno nad Kysucou
  • Záhradníci.sk - garden centrum Oščadnica
  • Xénia Šurhaňáková

 cleanex

 agrozel

 novatech

 delnicky

 nikasport

 logo zahradnici

Minuloročný zber odpadkov na Kysuciach:

Za vašu pomoc prírode a Kysuciam srdečne ďakujeme.

Redakcia Kysuce

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: