covid testovanie obceTestovanie sme zvládli, bolo počuť mnoho vďaky od zdravotníkov po hasičov, policajtov... Patrí sa ale poďakovať ešte jedným - pánom starostom.

Tak sme to absolvovali viac menej všetci. Najskôr bol pilotný let. Potom sme išli na ostro a bola nervozita. Jedni to chceli mať rýchlo za sebou a stáli v rade, druhí na to išli viac flegmaticky a prišli v nedeľu. Ďalší, ktorí sa to rozhodli bojkotovať, si krátili čas púšťaním dehonestujúcich alebo až nenávistných statusov. Ako vravím, zapojili sa všetci. V druhom kole, už každý vedel čo má robiť. Aj testujúci aj testovaní. Čísla sú známe a sú (kolo od kola) menšie.

Za pár dní si nespomenieme ako tie prípravy prebiehali. (Tak ako si nik nespomína, ako v obciach prebiehajú prípravy na voľby.) Ale niekto si na to bude spomínať dlho a dúfajme, že nie moc bolestne. Sú to predstavitelia samospráv. Nie len preto, že teraz tŕpnu, kedy a či vôbec im to všetko štát preplatí. Ale aj preto, že teraz pocítia tú únavu a úľavu (ako svadobná matka v nedeľu ráno). Adrenalín, ktorý sa pri veľkom strese nahromadil, sa teraz vyplavil.

A stres to bol, však pani primátorky, pani starostky, páni primátori a páni starostovia. Veru bol. Ale vy ste tie prípravy a priebeh testovania zvládli. Nie len v obciach našich ťažko skúšaných kysuckých okresoch Čadca a Kysucké Nové Mesto, ale dovolím si tvrdiť, že ste to zvládli po celom Slovensku. Vďaka Vám za to.

Marta Sláviková
Riaditeľka Regionálnej rozvojovej agentúry Kysuce
foto: Vysoká nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: