vianocne trhy vysoka nad kysucou 005Vysoká nad Kysucou usporiadala vianočné trhy v sobotu 7. decembra 2019. Ich súčasťou bol unikátny Živý Betlehem.

V sobotu 7. decembra 2019 sa vo viacerých obciach konali vianočné trhy, tradičné trhy usporiadala aj obec Vysoká nad Kysucou v spolupráci s Penziónom Javorník.

Námestie obce "zaplavila" vianočná atmosféra od 13:00 hod. Na úvod kultúrneho programu návštevníkov pozdravil starosta Anton Varecha. V rámci pestrého kultúrneho programu sa predstavil Detský folklórny súbor Makovníček zo susednej obce Makov s pásmom ľudových zvykov, hier, rečňovaniek, piesní a kolied pod názvom od Kateriny do Vilije. Vystúpili aj heligonkárky sestry Bacmaňákové, FS Vysočanka s pásmom vianočných kolied a veršovačiek a ľudová hudba Muzička spod Grúňa.

Tradičnou súčasťou neboli len stánky s vianočným a remeselným tovarom, ale aj „rozoberanie“ prasaťa ako symbolu vianočnej hojnosti. Návštevníci si pochutnali na rôznych zabíjačkových dobrotách, kapustnici, domácich koláčikoch a ochutnali aj varené víno, vianočný punč, medovinu i výbornú kávu.

Vyvrcholením a spestrením celého programu adventných trhov bol určite Živý Betlehem, ktorý v takomto prevedení nenájdete nikde na Kysuciach a dokonca ani za hranicami regiónu. Predstavenie si tento rok nacvičilo takmer 50 dospelých amatérskych hercov a viac ako 30 detí zo ZŠ s MŠ E. A. Cernana pod režisérskym vedením p. Ivana Gajdičiara st. Jedinečný a neopakovateľný umelecký zážitok si určite užili všetcí prítomní.

zivy betlehem vysoka nad kysucou

V závere programu vystúpila vysoká skupina REGENT BAND, návštevníci si mohli vypočuť vianočné i svetské piesne známych slovenských autorov i piesne z repertoáru samotnej skupiny.

autor: redakcia
foto: Vysoká nad Kysucou

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: