zakopecky pohar 202230.7.2022 sa na futbalovom ihrisku u Fľašíka uskutočnil 1. ročník amatérskeho turnaja v malom futbale o Zákopecký pohár, ktorý organizovala TJ Slávia Zákopčie v spolupráci s Obcou Zákopčie.

Po úvodných zápasoch v skupinách turnaj slávnostne otvorili starosta obce Ján Slaninák a predseda TJ Slávia Zákopčie Ing. Tomáš Cabúk, ktorí popriali všetkým účastníkom veľa športových úspechov, žiadne zranenia a vyslovili prianie, aby sa stretli v takom hojnom počte aj v budúcom roku.

V ťažkých poveternostných podmienkach za vytrvalého dažďa a na rozmáčanom teréne predvádzalo svoje futbalového umenie 10 mužstiev, rozdelených do dvoch skupín, dvaja najlepší z každej skupiny postúpili do semifinále, ktoré určilo účastníkov zápasu o 3.miesto a aktérov finále.

zakopecky pohar 011

Celkovým víťazom turnaja o Zákopecký pohár sa stalo družstvo Starí Mládenci z Oščadnice, ktoré vo finále jednoznačne porazilo mužstvo FC PartyBoys z Čadce 10:2, ktoré sa tak muselo uspokojiť s 2. miestom. V súboji o 3. miesto si lepšie počínal tím FC 2 Litre z Čadce a tak nepopulárne 4. miesto napokon ostalo družstvu FC Kysucko. Za najlepšieho strelca turnaja bol vyhlásený Marián Čačurák (FC Kysucko), ktorý zaznamenal 14 gólov a cenu pre najlepšieho brankára si odniesol Lukáš Šustek z víťazného tímu Starí Mládenci.

Ceny po finálovom súboji odovzdal zástupca starostu Mgr. František Linet, ktorý ešte raz poďakoval všetkým futbalovým nadšencom za účasť na turnaji a poďakoval všetkým, ktorí turnaj aj napriek nepriaznivému počasiu pripravili na vynikajúcej úrovni.

zakopecky pohar 002

Organizátori turnaja by chceli zároveň poďakovať sponzorom a všetkým, ktorí sa na príprave turnaja podieľali:
vedeniu a členom TJ Slávia Zákopčie, futbalovej rozhodkyni Simone Novotnej, starostovi obce Zákopčie Jánovi Slaninákovi, zástupcovi starostu obce Zákopčie Mgr. Františkovi Linetovi, Mišmax s.r.o Zákopčie, FK Polom Raková, Pohostinstvu zo Zákopčia Ústredia, dobrovoľným hasičom z DHZ Zákopčie - Tarabov, mediálnemu partnerovi InfoZákopčie

obec Zákopčie

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: