zakopecka 20 003V sobotu 16.9.2023 Obec Zákopčie spolu s ostatnými partnermi už po 5-krát zorganizovala beh amatérskych bežcov - Zakopeckú cezpoľnú 20-tku 2023.

V peknom počasí sa behom Zákopčím a jeho nádhernou prírodnou scenériou tento rok zúčastnilo celkovo 46 pretekárov.

kategória ženy nad 50

V kategórii mužov a celkovo najlepší čas 1:27:54 dosiahol Štefan Štefina zo Žiliny-Brodna, ktorý obhájil svoje prvenstvo z minulého roka a Zakopecká cezpoľna 20-tka vo svojej 5-ročnej histórii v tejto kategórii ešte nepozná iného víťaza. Kategória žien má novú víťazku, trať najlepšie zvládla Denisa Mikulová (1:50:18) a po vlaňajšom druhom mieste tento rok zvíťazila. Kategória najlepší Zakopčan má taktiež nového víťaza, keď s časom 2:00:32 dobehol do cieľa Filip Stročka. V novo pridaných kategóriach - muži nad 50 rokov si najlepšie počínal Ján Jurčík (1:34:29) a medzi ženami nad 50 rokov dominovala Margita Kirkpatrick (2:08:57).

zakopecka 20 003kategória muži

Každý účastník registrovaný online dostal na pamiatku tričko, všetci pretekári po dobehnutí do cieľa medailu a osobne od starostu obce Zákopčie Jána Slanináka pamätný list. Najlepší bežci boli odmenení aj peknými vecnými cenami a pre všetkých účastníkov bolo pripravené bohaté občerstvenie.

zakopecka 20 004kategória najlepší Zákopčan

Obec Zákopčie zároveň ďakuje všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii a zabezpečovali bezproblémový priebeh celého podujatia a samozrejme partnerom podujatia: Šurik s.r.o - stavebná spoločnosť, Autoprofit Čadca s.r.o., Decurio s.r.o. Raková, Bukov - veľkoobchod ovocie a zelenina Čadca, Hotel Severka Zákopčie Polievkov, Kvetinárstvo Silvia Zákopčie, Dobrovoľný hasičský zbor Zákopčie, Dobrovoľný hasičský zbor Zákopčie - Tarabov, TJ Slávia Zákopčie, beh.sk - portál pre rekreačných a profesionálnych bežcov a mediálnym partnerom: www.mojekysuce.sk, facebookový a instagramový portál obce - InfoZakopčie.

zakopecka 20 005kategória ženy

Zvlášť poďakovanie patrí našim neodmysliteľným partnerom , ktorí sa starajú o zdravotné zabezpečenie počas celých pretekov - členom K-9 TRAINING CENTER Žilina.

Kompletné výsledky Zakopeckej cezpoľnej 20-tky 2023 nájdete na infozakopcie.online
Kompletnú fotogalériu z celého priebehu behu nájdete na infozakopcie.online

text, snímky: Obec Zákopčie

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: